Projekta "Baltic Chefs" komanda, kas pirms diviem gadiem izdeva pirmo pavārgrāmatu ar Baltijas atpazīstamāko pavāru sagatavotām receptēm, novembrī prezentēs jauna projekta rezultātu - grāmatu, kurā ar savām "kroņa" receptēm dalās labāko Baltijas valstu restorānu zināmākie konditori, maizes cepēji un picu meistari. Grāmatu, kurā iekļautas vairāk nekā 120 receptes, jau var iegādāties iepriekšpārdošanā, vēsta "Baltic Chefs" pārstāvji.

"Pieprasījums pēc pavārgrāmatām ir, tāpēc mēs šoreiz klajā nākam ar dabisku turpinājumu mūsu pirmajai grāmatai, šoreiz akcentējot konditoreju, desertus un maizes produktus. Gan Latvijā, gan kaimiņvalstīs ir meistari, kas joprojām maizi gatavo malkas krāsnīs, izmantojot senču receptes. Ir ģimenes, kas turpina nodot tālāk tradīcijas un ir izveidojušas ceptuves, kur pīrādziņi un plātsmaizes tiek cepti pēc vecmāmiņas receptes. Un šo ēdienu garša ir absolūti unikāla. Mēs vēlējāmies saglabāt šo kultūru un padarīt to pieejamu plašākai sabiedrībai," dalās "Baltic Chefs" projekta autors un šefpavārs Artūrs Arnicāns.

"Mūsu maizes ceplis Rīgas sirdī ir mūsu mīlestības un aizraušanās simbols. Pirms kāda laika mēs izslēdzām glutēnu no savas ēdienkartes, un tad sapratām, ka Rīgā trūkst ceptuves, kas specializējas bezglutēna maizē, un piedāvājums ir vienveidīgs. Kādreiz, ceļojot pa Libānu, mēs nejauši atradām bezglutēna maizes cepli. Tajā brīdī kļuva skaidrs - mēs noteikti vēlamies atvērt kaut ko līdzīgu Rīgā. Tā arī notika. Un tagad tas ir mūsu mīlestības un garšas prieka "salinieks"," komentē "Better Bread" līdzīpašniece Alena Stepanova.

"Man ir ļoti svarīgi, lai garšas izpelnītos viesu atzinību un veicinātu patīkamas nostalģiskas atmiņas. Es vēlos radīt sajūsmu, baudot ēdienu garšas paleti. Manuprāt, tas ir iespējams tikai pilnīgas atdeves gadījumā, kad ēdienā ieliek savu dvēseli, vēsturi, stāstus un garšas pieredzes no citām valstīm. Tā es strādāju, vienmēr tiecos pēc labākā," stāsta Lietuvas šefpavārs Tadas Eidukavičius.

"Es kaislīgi mīlu ēdienu, tāpēc dalīties ar garšām ir augstākais baudas līmenis. Tā kā esmu audzis ģimenē ar franču tradīcijām, es ātri atradu savu vietu virtuvē, lai cik divdomīgi tas neskanētu. Manuprāt, lai kļūtu par pieredzējušu šefpavāru, ir nepieciešams dzīvot savam aicinājumam, mīlēt produktus, izejvielas un censties pilnveidot gatavošanas metodes. Es esmu tikai ceļā uz to," piebilst ar divām "Michelin" zvaigznēm godalgotā Igaunijas restorāna "180 Degrees" konditors Tifans Gardans.

Jaunā "Baltic Chefs" pavārgrāmata jau pieejama iepriekšpasūtīšanai par īpaši izdevīgu cenu vietnē "Balticchefs.com". Latvijas, Lietuvas un Igaunijas grāmatnīcu plauktos tā parādīsies novembrī, vēsta projekta autori.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!