Foto: Shutterstock
Šogad gurķu dobes audzētājus apdāvinājušas īpaši bagātīgi. Sulīgie gurķēni aug griezdamies, tā ka dienas raža jāmēra spaiņiem vien. Labākais veids, kā izmantot lielāku daudzumu gurķu, ir dažādi burciņsālāti, ko noglabāt pieliekamajā. Pārskatot "Tasty" apcirkņus, par prieku čaklajiem konservētājiem sameklējām 12 gurķu salātu receptes

Latgales salāti, nepšaubāmi, ir viens no populārākajiem gurķu konservēšanas veidiem. Mums padomā pāris idejas, kā padarīt interesantāku šo klasisko recepti, sastāvdaļām pievienojot mārrutkus, sinepes, kariju vai, piemēram, krietnu devu ķiploku, kas gādās arī par to, lai salāti labāk uzglabātos.


Gurķus vari ne vien griezt ripiņās, kā ierasts, bet arī sagriezt stienīšos, kas visērtāk būs izdarāms, izmantojot virtuves kombainu vai dārzeņu mandolīnu. Šādi konservēti gurķi ziemā būs īpaši ērti realizējami, lai tos uzreiz varētu šaut klāt soļankai, rasoļņikam vai izmantot, gatavojot gaļas salātus.

Kaut lielākajā daļā mūsu izvēlēto recepšu gurķi ir galvenā sastāvdaļa, piedāvājam arī pāris idejas, kā nošaut divus zaķus ar vienu šavienu, pie viena ieburkojot arī sulīgos tomātus, lai pagatavotu, piemēram, gurķu ripiņas tomātos vai gurķu un tomātu salātus ziemas krājumiem.

Lai labi garšo!

Klasiska gurķu recepte – Latgales salāti

Foto: Privātais arhīvs

Vasara pilnbriedā, jāsteidz pildīt ledusskapis, pagrabs un pieliekamais ar dažādiem krājumiem ziemai, piemēram, ar klasiskajiem gurķu salātiem ziemai no Latgales!

Lasīt vairāk

Kraukšķīgie gurķīši ar kariju un ķiplokiem

Foto: Privātais arhīvs

Ja tradicionālie Latgales salāti jau apnikuši, laiks izmēģināt jaunas garšas. Šie pikantie un kraukšķīgie gurķīši ir vienkārši pagatavojami, izceļas ar skaistu krāsu, patīkami saldskābu garšu, un, pateicoties pievienotajam karijam, īpaši labi "sapasēs" ar vistas gaļas ēdieniem. Recepti iesaka Vija Jermolajeva.

Lasīt vairāk

Gurķi salmiņos – soļankas sagatave ziemas krājumiem

Foto: Privātais arhīvs

Vienkārši pagatavojamu, pārbaudītu soļankas sagataves recepti pieliekamā krājumu papildināšanai iesaka Iveta Ozola.

Lasīt vairāk

Gurķi ar tomātu mērci un ķiplokiem

Foto: Shutterstock

Gurķi ar tomātu mērci un ķiplokiem - pikanta vasaras garša ziemas garumā.

Lasīt vairāk

Kraukšķīgie gurķi želejā

Foto: Privātais arhīvs

Tomāti želejā ir vakardiena! Laiks izmēģināt jaunas vēsmas konservēšanā – kraukšķīgus gurķus želejā. Jo mazāki gurķīšī, jo kraukšķīgāks rezultāts. Recepti iesaka Gunta Tamane.

Lasīt vairāk

Gurķi ar ķiplokiem ziemas krājumiem

Foto: Privātais arhīvs

Ja neesi izlēmis, kā vēl varētu iekonservēt gurķu ražu, izmēģini šo recepti, ko īpašu padara pikanto ķiploku klātbūtne. Receptes autore iesaka ar ķiploku daudzumu variēt, kā labpatīk, bet, lai burciņas izskatītos glītāk, var gurķiem pievienot kādu paprikas šķēli vai gabaliņos sagrieztus tomātus.

Lasīt vairāk

Gurķu šķēlītes mārrutku marinādē

Foto: DELFI

Mārrutku gurķi – pēdējos gados viens no “modes kliedzieniem”, kā marinēt gurķus. Derēs gan ātrai gurķu nokraukšķināšanai, gan ziemas krājumiem. Viegli saldskābi un ar mārrutku kreptīgumu, garšo labi!

Lasīt vairāk

Pikantās gurķu šķēles ziemas krājumiem

Foto: Shutterstock

Pikanta gurķu recepte ziemas krājumiem.

Lasīt vairāk

Kraukšķīgas ķiplokotu gurķu ripiņas tomātos

Foto: Shutterstock

Pagatavojot šos salātus, nošausi divus zaķus ar vienu šāvienu, garšīgi liekot lietā gan kraukšķīgo gurķu, gan sulīgo tomātu ražu.

Lasīt vairāk

Gurķu salāti ziemai ar ķiploku un sīpoliem

Foto: Privātais arhīvs

"Receptes priekšrocība ir tāda, ka salāti nav jāpasterizē. Ķiploks, dabīgais konservants, nodrošina to saglabāšanos līdz pavasarim, bet bez sīpoliem neiztikt," ar šādu pieteikumu Sīpolu ceļa recepšu konkursam piesakās Edgars, kura marinējumus un konservējumus jau gadiem atzinīgi novērtē gan radi, gan draugi.

Lasīt vairāk

Kraukšķīgie Latgales salāti ar graudu sinepēm

Ziemas krājumiem gardie Latgales salāti ar graudu sinepēm.

Lasīt vairāk

Gurķu salāti ar tomātiem un papriku ziemai

Foto: Shutterstock

Vienkārši pagatavojami gurķu salāti ar tomātiem un papriku ziemai.

Lasīt vairāk

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!