Pasta, kuskuss, bulgurs, amarants un citi graudaugi - viens no Vidusjūras diētas stūrakmeņiem
Foto: Shutterstock

Runājot par ēšanu, viens no veselīgākajiem principiem ir tā dēvētā Vidusjūras diēta, ar kuru tiek apzīmēti Vidusjūras reģiona valstīm - Spānijai, Grieķijai, Francijai, Tuvajiem Austrumiem, arī Ziemeļāfrikai raksturīgie ēšanas paradumi, bet par šīs diētas "centru" tiek uzskatīta Itālija un itāliešu virtuve. Un ne velti - neskaitāmos pētījumos pierādījies, ka tieši itālieši ir vieni no veselīgākajiem un ilgāk dzīvojošajiem pasaules iedzīvotājiem, kas acīmredzami apstiprina Vidusjūras reģionam raksturīgo ēšanas tradīciju efektivitāti.

Tradicionālie, Vidusjūras apkaimē gatavotie ēdieni galvenokārt balstīti uz augu izcelsmes produktu dažādību - sezonas dārzeņiem, augļiem, pupiņām, graudaugu produktiem, riekstiem un sēklām. Dienvideiropā diētas pamatā tradicionāli bijuši rīsi, makaroni, kukurūzas milti, dārzeņi un pākšaugi, Vidusjūras austrumos iecienītas kviešu pārslas kopā ar dārzeņiem un pākšaugiem, savukārt Ziemeļāfrikā kopā ar dārzeņiem plaši tiek lietots kuskuss. Tiesa, diētas pamatā nav tikai šie produkti, uztura programma māca kombinēt un balansēt produktus tā, lai nodrošinātu ar pareizu uzturu.

Tāpat Vidusjūras ēšanas tradīcijas nav iedomājamas arī bez zivīm un jūras veltēm, kā arī olīveļļas, ko izmanto gan kā piedevu salātiem, gan ēdiena pagatavošanai. Par olīveļļu "Gastronome" eksperti stāstīja pavisam nesen, bet šoreiz stāsts par vienu no galvenajiem Vidusjūras diētas stūrakmeņiem - graudaugu produktiem, proti, pastu, bulguru, amarantu, kuskusu u.c.

Visu nedēļu, no 12. līdz 18.maijam, veikalā Gastronome, Brīvības ielā 31 un Krasta ielā 68a, šiem produktiem īpašas cenas un bezmaksas degustācijas!

 Informācija pa darbalaikiem mūsu Facebook kontā.

Tags

Vidusjūras diēta

Comment Form