No bagetes līdz fokačai: ērts recepšu un padomu špikeris maizes cepējiem
Foto: Shutterstock

Krīze ir īstais brīdis izmēģināt spēkus maizes cepšanā, jo tur, kur cepas maize, valda siltums, omulība un tik mājīgi smaržo! Nav mazsvarīgi, ka, cepot maizīti mājās, varēsi eksperimentēt ar sastāvdaļām un droši zināt, ka nošņāptajā rikā nav nevēlamu piedevu. Nav nozīmes, vai tu cepšanai izmantosi modernāko maizes mašīnu, cepeškrāsni vai atjaunotu lauku mājas maizes krāsni – galvenais ir vēlme darboties.

Lai nāktu tev talkā ar krietnu devu iedvesmas, no "Tasty" arhīva dzīlēm izcēlām padomus, kas noderēs iesācējiem, kā arī lērumu recepšu, starp kurām atradīsi gan ierauga, gan bezrauga kukulīšus, kā arī krāsainus dārzeņu maizes klaipiņus un sulīgas banānmaizes. Savukārt, ja vēlies doties garšu ceļojumā, neizejot no virtuves, iemācies izcept franču bageti, itāliešu fokaču vai indiešu tradicionālos "naan" maizes plāceņus.

Lai labi garšo!

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form