Angusa liellopa fileja ar alu un meža aveņu medu
Foto: Michael Mintskovsky
4 porcijas 
Sarežģītība: grūti
Pasniegt atdzesētu

Angusa liellopa filejas variāciju ar alu un meža aveņu medu piedāvā restorāna Steiku haoss šefpavārs Kristaps Jauja. Šis ēdiens gatavots 2. Daugmales Jāņa bišu medus ēdienu saieta ietvaros. Izbaudi!

Vajadzīga 320 g svaiga liellopa fileja (iesakām Anguss šķirni). Karpačo izmanto 80 g liellopa filejas, kuru sagriež 12 plānās šķēlēs un izkārto uz šķīvjiem. Pārlej nedaudz ar olīveļļu, pārkaisa ar sāli un pipariem.

80 g liellopa sagriež 4 vienādos gabalos. Gatavojam cirkulatorā zemā temperatūrā. Mājas apstākļos fileju ietin pārtikas plēvē, lai tai nepiekļūst ūdens un vāra zemā temperatūrā. Pasniedz atdzesētu.

Tartaram izmanto 80 g liellopa, kuru sakapā un pievieno sāli, piparus un sakapātus kaperus (iesakām kaperus iepriekš sakaltēt).

Tumšā alus putām vāra 600 ml "Lielvārdes Tumšo" alu, līdz šķidrums samazinās uz pusi. Nedaudz atdzesē, pievieno 60 g medu un trīs želatīna plāksnes. Putām izmanto sifonu. Mājas apstākļos no alus var pagatavot želeju.

Biskvītu gatavo, sajaucot 100 g rudzu maizes rīvmaizi, 100 g sviestu, 100 g cukuru, 2 olas, 20 ml pienu un 60 g medu. Cep krāsnī 180°C temperatūrā aptuveni 30 minūtes.

Meža aveņu un kornišonu sorbetam sablenderē 300 g kornišonus un 100 g medu. Saldējuma mašīnā gatavojam sorbetu. Mājas apstākļos liek masu 2 h saldētavā, apmaisot ik pēc 20 minūtēm.

Alus sviestam novāra 200 ml alu, 200-300 g sviestu un 2 ķiploku daiviņas, līdz šķidrums samazinās uz pusi. Atdzesē līdz 38°C temperatūrai un pievieno 60 g medu. No atdzesēta sviesta veido mazas piciņas, liek ledusskapī uz 30 minūtēm.

Par Daugmales Jāņa bišu medus saietu

Pagājušā gada augustā notika 1. Daugmales Jāņa bišu medus ēdienu saiets, kurā piedalījās 12 populāri un iemīļoti Rīgas restorānu šefpavāri, gatavojot ēdienus ar dažādu medu piedevām. Šogad 2. Daugmales Jāņa bišu medus ēdienu saiets uzņēmis vērienīgākus apgriezienus un pulcē 27 populārus Latvijas restorānu šefpavārus. Saiets notiks trijās kārtās 13.,20. un 27. oktobrī, katra no tām veltīta citam medus veidam - meža aveņu, griķu un viršu. Ik kārtā piedalīsies deviņi šefpavāri, kuriem dots uzdevums - ēdiena gatavošanā jāiekļauj ne tikai medus, bet arī "Lielvārdes" alus. Iepazīstinām ar saieta pirmo kārtu, kurā pavāri gatavo ēdienus ar meža aveņu medu un "Lielvārdes" alu.

Projekts sadarbībā ar:

Comment Form