Šokolādes kūka bez miltiem
Foto: Publicitātes foto
3.9286 14
6 porcijas 
Sarežģītība: vidēji
Pasniegt atdzesētu

Šī kūka atklāj franču dāmu figūras noslēpumus. Tās pagatavošanā netiek izmantoti milti, kas ir slaiduma atslēga. Kūkai tiek pievienota tumšā šokolāde, kas ir ļoti bagātīga un sātīga savā garšas pilnībā un pietiek ar nelielu gabaliņu, lai to pilnībā izbaudītu un apmierinātu kāri pēc saldumiem.

Kūku var pasniegt īstiem šokolādes cienītājiem vai arī izcept pēcpusdienai ar draudzenēm pie kafijas tases. Pasniedziet to ar svaigu ogu mērci, kas patīkami atsvaidzinās piesātināto šokolādes garšu. Recepti sagatavojusi Baiba Muzikante (www.caramelle.lv).

Pagatavošana:

1. Sastāvdaļu proporcijas paredzētas tortes formai ar diametru 24cm. Sagatavo tortes formu, tās pamatnē ieklājot cepamo papīru, aizspiežot apmali un lieko papīra daļu nogriežot. Pamatni un veidnes malas ietauko ar sviestu.

2. Uzkarsē cepeškrāsni līdz 170C.

3. Ūdens peldē izkausē šokolādi un sviestu, tad atdzesē līdz istabas temperatūrai.

4. Olas dzeltenumus atdala no baltumiem. Baltumus ievieto ledusskapī, tikmēr saputojot olu dzeltenumus, tiem pievienojot 2/3 cukura, puto līdz cukurs izkusis.

5. Olas baltumus saputo vieglās putās, turpinot pa ēdamkarotei pievienot atlikušo cukuru, līdz iegūst stingras konsistences putas.

6. Olu dzeltenumus sajauc ar atdzisušo šokolādi, tajā iemaisot kafijas liķieri „Šarlote”. Masā iecilā olu baltumus un lej tortes formā. Cep iepriekš sakarsētā krāsnī 30-35 min. Kūkas gatavību pārbauda, masā iedurot sausu koka irbulīti - ja masa tam nepielīp, kūka ir gatava. Kūku var izņemt no formas un atdzesēt.

7. Pagatavo šokolādes mērci - šokolādi salauž nelielos gabaliņos un pārlej ar iepriekš uzkarsētu saldo krējumu. Ļauj 5 minūtes sabiezēt, tad maisa līdz viendabīgai masai un pārlej tortei.

8. Kūku rotā ar svaigām ogām un augļiem.

Comment Form