Latgales salātu recepte
Foto: Privātais arhīvs
3.0649 77
Sarežģītība: viegli
Pasniegt atdzesētu
Loading...
Sastāvdaļas
100 g
1,5 ĒK
2 ĒK
10 ĒK

Vasara pilnbriedā, jāsteidz pildīt ledusskapis, pagrabs un pieliekamais ar dažādiem krājumiem ziemai, piemēram, ar klasiskajiem gurķu salātiem ziemai no Latgales!

Es biju pilnīgi pārliecināta, ka manam vīram Latgales salāti negaršo. Taču es kļūdījos. Atvērusi viesos iegūto burciņu, dzirdēju atzinības pilnus vārdus un pavadošo tekstu, ka man ar' tādi būtu jāpagatavo. Nu labi, ja jau jāpagatavo, tad jāpagatavo. Gurķi pagādāti, sīpoli ar' un ar šampānieti un klačām par dzīvi gatavoju salātus ziemai!

Gurķus nomizo un sagriež šķēlītēs. Pēc tam notīra un sagriež pusripiņās sīpolus.Sakapā dilles un visu kopā kārtīgi samaisa.

Tad pievieno 2 ēdamkarotes cukura, pusotru ēdamkaroti sāls, 4-5 ēdamkarotes galda etiķa un 10 ēdamkarotes eļļas. Visu kārtīgi samaisa un atstāj uz kādām 3-4 stundām marinēties. Pēc garšas jābūt stiprākam, nekā gribētos.

Pēc 3-4 stundām gurķus sapilda iepriekš izkarsētās burkās. Stingri piespiež un pa virsu uzlej atlikušo marinādi.

Uzkarsē katlā ūdeni līdz kādiem 80-90 grādiem, liek burkas ar viegli pieskrūvētiem vāciņiem un pasterizē kādas 15-20 minūtes. Pēc tam aizgriež kārtīgi vāciņus, liek dzesēties. Pēc tam uzglabā ledusskapī.

Nu, lūk, Latgales salāti gatavi. Tagad tik jāgaida ziema!

Source

Zitiņas virtuve
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Comment Form