Sulīgas zivs kotletes
Foto: Woman's Weekly/REX/Vida Press
4.5000 2
4 porcijas 
Sarežģītība: vidēji
Pasniegt tūlīt pēc pagatavošanas

Zināms, ka zivs ēdieniem ļoti labi piestāv skābas lietas, tas pats attiecas uz salikumu ar sulīgi skābeno tartara mērci. Šie kraukšķīgie zivs plācenīši ne tikai izskatās, bet arī garšo brīnumgardi, turklāt pašu gatavotā mērce ir kas vairāk, kā parasta mērce. Izcila recepte, kā ikdienas ēdienkartē iekļaut zivis.

Liek zivs filejas dziļā pannā, ielej tajā ūdeni un vāra vismaz 3-4 minūtes. Pēc tam palielina liesmu un vāra vēl 3-4 minūtes vai arī tik ilgi, līdz zivs ir gatava. Izņem zivi no pannas un kārtīgi nosusina to.

Vārīto zivi sasmalcina un liek to bļodā kopā ar sastampātajiem kartupeļiem, sarīvētu citrona miziņu, svaigi spiestu citronu sulu, maurlokiem un sīpollokiem. Pievieno arī sāli un piparus pēc garšas un kārtīgi samaisa visu viendabīgā masā. No masas saveļ plācenīšus un izkārto tos uz dēlīša vai šķīvja.

Vienā bļodiņā samaisa miltus ar sāli un pipariem, otrā ieber rīvmaizi, bet trešajā - sakuļ olas. Katru izveidoto plācenīti apviļā miltu maisījumā, tad sakultajā olā un visbeidzot rīvmaizē. Ja ir iespēja, ļauj plācenīšiem pēc apviļāšanas kādu mirkli ievilkties.

Lai pagatavotu tartara mērci, nepieciešams samaisīt kopā visas sastāvdaļas un pēc garšas pievienot arī sāli un piparus.
Mērci pasniedz ar citrona daiviņām, lai katrs pēc vēlēšanās to var papildināt ar papildu skābumu.

Dziļā pannā sakarsē eļļu un vienlaicīgi cep 2-3 zivs plācenīšus aptuveni 4-5 minūtes no katras puses, līdz tie kļuvuši kraukšķīgi un zeltaini brūni. Cepšanai ir jāizmanto diezgan daudz eļļas, lai tā noklātu plācenīti līdz vidusdaļai. Pēc tam var tos nosusināt uz papīra salvetes.

Kraukšķīgi ceptos zivs plācenīšus pasniedz ar tartara mērci.

Comment Form