Projektu atbalsta
Sponsor Logo
Foto: Publicitātes foto

Ar maizi sirdī un darbā

Maizi, ko liekam uz sava galda, īpaši gardu padara ne vien augstvērtīgās sastāvdaļas, bet arī katrā maizes klaipā ieliktais roku darbs un mīlestība. "Fazer" maiznīcas tepat Ogrē maizes cepēji ar lielu uzmanību un rūpēm katru dienu izcep vidēji 50 000 kg maizes, kas ik dienas nonāk pie maizes gardēžiem Latvijā, Lietuvā, Igaunijā un pat Somijā.

Maizes cepšana nav tikai darbs, ko, gadiem ejot, var veikt gluži vai automatizēti. "Fazer" maiznīcas cepējs ar ilggadēju pieredzi Pēteris Tomsons, kas tagad kļuvis par tirdzniecības pārstāvi uzņēmumā, salīdzina maizes cepšanu ar misiju, kur jāiegulda gan sirds, gan prāts: ""Fazer" maiznīcā strādājam komandā, kur ikviena darbam ir nozīme. Katrs savā darba vietā mēs strādājam, ieguldot savu sirdi un prātu, lai ikviens, kas maizīti nopērk veikalā, gan mūsu klienti, gan arī mēs paši, būtu apmierināti. Bez mīlestības garšīgu un kvalitatīvu maizi izcept nevar. Jā, tā ir misija!”

Mīlestība pret maizi sakņojas ģimenē 

"Fazer Latvija" mīklas mīcītājas Initas Urbucānes stāsts par un ap maizi sācies jau agrā bērnībā. “Mans ceļš pie maizes sākās jau agrā bērnībā, basām kājām skrienot pa rudzu lauku. Mājās mamma cepa ļoti garšīgu un spēcinošu rudzu maizi uz kļavu lapām. Kad mamma mani sūtīja uz veikalu pēc maizes, atpakaļ atgriezos tikai ar maizes viducīti. Ceļš bija garš un domu daudz, maizīte apēdās nemanot. Jau no mazotnes visu laiku esmu bijusi tuvu maizei," stāsta Inita.

Savukārt Pēteris Tomsons ar lepnumu atzīst, ka viņa cepto maizi ar prieku ēd visa ģimene: "Mana ģimene un draugi zina, kur strādāju, zināja, ka manis ceptās maizes iepakojuma aizdarē ir norāde – B burts. Laikā, kad cepu maizi, man zvanīja mamma no Dobeles, zvanīja draugi, esot manis cepto maizi ēduši. Jūtos gandarīts, ka par savu un savu kolēģu darbu saņemu uzslavu. Mana ģimene un mani draugi – mēs visi ēdam "Fazer maizi."

Maizi jācep ar labu garastāvokli un pozitīvām domām 

Nenoliedzami, maizes pagatavošanas procesā katrs no Fazer maiznīcas darbiniekiem, ieliek mazu daļiņu savas sirds un labo domu – tad maize izdodas īpaši garda! 

"Ja nāksi uz darbu drūms, neapmierināts, tad maizīte, ko cepsi, neizdosies. Ja nāksi dusmīgs, maize nerūgst, un galarezultāts nav tas labākais. Tā jau saka, ka bez mīlestības gatavots ēdiens, nav garšīgs. Tas pats arī maizīti cepot,” atklāj maiznieks Pēteris Tomsons. 

Mīklas mīcītāja Inita ir pārliecināta, ka maizes cepšanas procesā galvenā ir pozitīva attieksme: “Esmu pārliecināta, ka ja pats esi pozitīvs, arī tava darba diena būs pozitīva un izdevusies. Kāds esi tu pats, tādi arī citi ir pret tevi. Lai darbā viss izdotos, rūpes ir jāatstāj ārā – aiz durvīm, jo maizi var cept tikai ar labām domām un mīlestību. Sākot darba procesu, man patīk domāt par to, kāda būs maize, kad tā būs izcepusies. Sagaidu, ka tā izdosies garšīga un skaista”.

Maizes cepšanā nozīme ir katrai niansei 

Lai cik tas nebūtu pārsteidzoši mūsdienu tehnoloģiski attīstītā pasaulē, "Fazer" maiznīcā visā maizes ražošanas procesā ir iesaistīts roku darbs. 

"No maizes sagaidām siltumu un sirsnīgumu, tādēļ mums ir ļoti būtiski saglabāt roku darbu maizes ražošanas procesā. Lai arī darba process daudzviet ir automatizēts, bez cilvēku līdzdalības visā maizes cepšanas procesa garumā nekas nenotiktu. "Fazer" maiznīcā ražošanā katrā maizes ražošanas posmā tiek saglabāts arī roku darbs, lai nodrošinātu to, ka produkts nezaudē pievienoto emocionālo vērtību, kas maizei ir īpaši būtiski," stāsta "Fazer" Latvija ražošanas vadītājs Kalvis Fjodorovs.

“Man patīk maizes tapšanas process – paiet aptuveni 2,5 stundas, sākot ar mīklas iejaukšanu līdz gatavai izceptai maizei. Katrs solis, ikviena nianse ir svarīga, un, lai pie pircējiem nonāktu tiešām vērtīgs un kvalitatīvs produkts, ir vajadzīga laba sadarbība ar cepēju un citiem kolēģiem,” ar atziņām dalās pieredzējusī maizes mīcītāja.

“Mums maiznīcā ir sešas cepšanas līnijas un pie katras līnijas strādā viens cepējs. Manā atbildībā laikā, kad cepu maizi, bija tostermaižu līnija, kas ir visnoslogotākā no visām. Tostermaizi "Fazer" maiznīcā cepam arī eksportam – maizīte aizceļo arī uz Lietuvu, Igauniju un Somiju. Tā ir liela atbildība man un maniem kolēģiem,” par ikdienu maizes cepšanā stāsta Tomsons.

Šobrīd "Fazer" maiznīcā ikdienas tiek cepti vairāk kā 60 maizes veidi. Lai apmierinātu katra maizes cienītāja vajadzības un iepriecinātu ar augstvērtīgiem un svaigiem maizes produktiem ikdienas, par to rūpējās vairāk nekā 300 darbinieki, kuriem maizes cepšana ir īsta sirdslieta!

Rakstu sērijas ''Vērtīgās maizes stāsti'' veidotāji: saturs – tapis sadarbībā ar ''Fazer'', redaktore – Kristīne Melne, izstrāde – Emīls Cinītis, projekta vadītāja – Marta Cīrule, mediju komunikācijas eksperte - Elīna Gārbena.
Informējam, ka DELFI portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē.