Foto: Privātais arhīvs
Ikviens florists un dekorators apstiprinās, ka katram gadalaikam ir sava burvība un nav tādas sezonas, kad dabai nebūtu, ko piedāvāt. Lai arī februāris un marts vēl ir laiks, kad daba vēl snauž, ir gana daudz materiālu, ko izmantot mājas dekorēšanai. Kam par godu dekorēt māju? Svētki ir taču katru dienu un mājas ir pelnījušas, lai to sapostu, pielāgotu gadalaikam un noskaņojumam.

Pagājušajā nedēļā portāls TavaMāja.lv viesojās pie interjera dizaineres Andas Ozoliņas, kur novērojām interesantas idejas, kā izskaistināt mājokli tieši šajā sezonā, kad ārā vēl nekas nav izplaucis, bet kaut kas zaļš un košs ļoti kārojas. Eleganti izskatīsies, ja stikla vāzēs vai pat pudelēs izkārtosi kadiķu zariņus, tāpat var aizlienēt ideju par koka ripām, kas kalpo kā pamatne dekorācijām vai paplāte sveču pasniegšanai.

Foto: DELFI

Vēl kāda oriģināla ideja, kā izmantot mežā pieejamās dabas veltes - saburzi papīru, satin to kā bumbu un ar diegu vai stiepli, pietin klāt sūnas, čiekurus un citus dabas materiālus. Šādi dekori labi izskatīsies gan iekštelpās, gan izkārtoti, piemēram, uz lieveņa vai palodzes. Savukārt no melleņu mētrām var veidot eglītēm līdzīgus dekorus, ko pēc tam iekarināt griestos (skatīt titulbildi). Zaļie, spurainie kātiņi labi izskatīsies arī vienkārši salikti vāzē.

Foto: Privātais arhīvs

Pastaigājoties pa mežiu vai pļavu, noteikti vērts salasīt arī dabas materiāli – sūnas, zarus, čiekurus, melleņu mētras, brūkleņu mētras un citus zaļumus. Tie noderēs dažādu kompozīciju izveidei, piemēram, zarus var vienkārši salikt kādā stikla pudelē vai augstākā vāzē. Čiekuri var noderēt, izkārtojot tos kādā stikla burkā, nopūst ar sudraba vai zelta krāsu, izlikt galda vidū, gar krāsns malu vai pievienot kādai kompozīcijai.

Lai arī līdz Lieldienām vēl nedaudz jāpaciešas, pūpolui līdz ar atkusni zaros jau saplaukuši un nav jātaupa tikai šiem svētkiem, tos noteikti var izmantot elegantam noformējumam jau tagad, turklāt kopā ar pavasara puķēm tie radīs īpaši jauku noskaņu.

Ziemas sezonā graciozi vējā pland arī dažādas graudzāles, piemēram, miskantes. Šīs un citas smilgas var izkārtot vāzēs, pudelēs, cilindra formas traukos, un izrotāt ar tām galdu, plauktus vai vienkārši nolikt lielāku kompozīciju kādā tukšā istabas stūrī.

Lai arī mūsu klimatiskajos apstākļos negadās bieži redzēt krūmājus ar košām ziemas ogām, floristikas bāzēs un ziedu veikalos noteikti var iegādāties dažādu veidu dekoratīvos zariņus, ko ielikt vāzē, vai no kā sapīt vainagu.

Kuplāks zaru pušķis izskatīsies jo īpaši grezni, un nebūs nepieciešami daudz aksesuāri, lai interjeru piesātinātu ar krāsām.

A photo posted by Erika (@princess_erika83) on Jan 10, 2016 at 6:40am PST

No dabas veltēm, kas pieejamas arī pie mums pašiem, jāpiemin arī sniegogas ar baltajiem, sprakšķīgajiem augļiem. Šie zari lieliski izskatīsies paši par sevi ielikti kādā vāzē.

A photo posted by tanja (@birdie__85) on Nov 9, 2015 at 8:00am PST

Radošām kompozīcijām var izmantot arī garšaugus, kas pieejami veikalos kā stādiņi. Papildinot tos ar zariem, čiekuriem, varbūt pat koka mizām, izdodsies radīt oriģīnālu kompozīciju, ar ko izrotās ēdamgaldu vai mazo kafijas galdiņu.

A photo posted by brittany (@brittanylschmitt) on Jan 8, 2016 at 4:39am PST

Pavasara klātbūtnes efektu vislabāk radīs dekorācijas, kas veidotas arī no agrajiem ziediem un plaukstošām sīpolpuķēm. Izmanto kādu kupolveida trauku, iestādi tur sīpolpuķi, noklāj zemi ar sūnām un baudi pavasarīgo noskaņu. Portālā TavsDārzs.lv var iepazīties ar oriģinālu pamācību, kā no pavasara puķēm veidot radošu kompozīciju bļodā.

A photo posted by Sarah (@sarahplusdrei) on Feb 1, 2016 at 1:14am PST

Ja mājās nav neviena piemērota trauka pavasara sīpolpuķēm, tad var izmantot pat visvienkāršāko burku, to uzlikt uz paplātes un tajā ieklāt sūnu segu.

A photo posted by @jenjenny__ on Jan 25, 2015 at 1:54am PST

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!