Baltijas dizaina šedevri vienviet – ko piedāvā izstāde 'Design Isle 2016'
Foto: DELFI

Ko parasti cilvēki gaida no izstādes? Kaut ko jaunu, neredzētu, nepiedzīvotu un pārsteidzošu. Nevarētu teikt, ka Latvijā būtu izstāžu deficīts, taču tie, kas uz tām dodas regulāri, varētu būt izslāpuši pēc atklājumiem. Kā šogad iekārtota izstāde ''Design Isle'' un ko no tās sagaidīt, devos lūkoties arī šogad.

Nu jau to varētu dēvēt par tradīciju, kad Rīga, rudenim sākoties, uz dažām dienām kļūst par dizaina galvaspilsētu Baltijā, jo arī šogad no 30. septembra līdz 2. oktobrim Ķīpsalā apmeklētājus pulcē izstādes ''Design Isle 2016'' interesentus. Kas slēpjas zem izstādes nosaukuma? Baltijas rūpnieciskā, modes, vides, interjera, foto un pat grafiskā dizaina darbi. Tātad viss, kas mums ir apkārt un kam ir kāds sakars ar dizainu.

Baltijas dizaina šedevri vienviet – ko piedāvā izstāde 'Design Isle 2016'
Foto: DELFI

Ja pārtulkojam izstādes nosaukumu, tad tas patiesi arī atbilst tam, ko varētu gaidīt. Izstāde nav liela, ja salīdzina ar dizaina izstādēm ārpus robežām, tomēr pieklājīga, lai pulcētu arī interesentus no ārzemēm. Tā kā šeit apkopots no visa pa drusciņai, tad par dažādību sūdzēties nevar – apskatāms, apčamdāms un novērtējams ir teju viss, sākot no apģērbiem, beidzot ar ziepju gabaliem un šokolādes. Jautājums tikai – vai tas ir tas, ko gaida dizaina izstādes apmeklētāji?

Nekur jau nav teikts, ka šī ir latviešu dizaina izstāde, taču ļoti, ļoti gribētos ko tādu redzēt. Galu galā, mums ir tik daudz zelta roku, kas rada neticami skaistas, praktiskas un ģeniālas lietas, ar kurām būtu vērts lepoties. Saprotams, ka dalība izstādē kaut ko maksā, taču esmu pārliecināta, ka par šādu izstādi interese būtu liela, jo no apmeklētājiem dzirdēju viedokļus, ka gribētos šeit redzēt vairāk vietējo darinājumu. Paldies, protams, tiem, kas šeit bija un parādīja savu veikumu! Starp citu, daži izstādes dalībnieki man atzina, ka par apmeklētāju interesi sūdzēties nudien nevarot!

Baltijas dizaina šedevri vienviet – ko piedāvā izstāde 'Design Isle 2016'
Foto: DELFI

Taču ko nu par to, kā būtu, ja būtu, ķeršos vērsim pie ragiem un celšu saulītē to, ko redzēju. Visupirms komplimenti izstādes rīkotājiem par konkursa ''Latvijas Dizaineru savienības balva dizainā 2016'' atrādīšanu, jo bez tā, šķiet, izstāde nebūtu tik baudāma. Kur gan vēl varētu redzēt, kādas tik spēles, mēbeles, gaismekļus, rotas, apģērbu, dizaina priekšmetus un pat interjera dizainus rada mūsu censoņi. Vairāk par šo konkursu var lasīt šeit, kur, starp citu, savu artavu lika arī ''Delfi'' lasītāji, nosakot simpātiju, taču bez konkursantiem izstādē piedalījās arī citi.

Baltijas dizaina šedevri vienviet – ko piedāvā izstāde 'Design Isle 2016'
Foto: DELFI

Manu uzmanību pievērsa vairāk interjera lietas, piemēram, oriģināli gaismekļi – jaunums manām acīm bija no kartona veidoti abažūri, tāpat stilīgie gaismas burti ar iestrādātajām LED gaismiņām lielajā zālē nepalika nepamanīti. Savu vietu atraduši arī trauki šajā izstādē – kristāla, māla un stikla. Starp citu, šajā sakarā iesaku aplūkot mūziķa un mākslinieka Igo radīto dizaina priekšmetu un apģērbu kolekciju ''Igo. Akcents Personībai''.

Baltijas dizaina šedevri vienviet – ko piedāvā izstāde 'Design Isle 2016'
Foto: DELFI

Uz izstādi sasparojušies arī daži mēbeļu izgatavotāji, piedāvāt skaistus darinājumus no koka. Kas ir interesanti, katra ražotāja produkcija ir citādāka, līdz ar to, konkurencei izstādes dalībnieku starpā nevajadzētu būt, jo katrai gaumei savs klients.

Baltijas dizaina šedevri vienviet – ko piedāvā izstāde 'Design Isle 2016'
Foto: DELFI

Dodoties uz izstāžu halli skatīt minēto izstādi, jāzina, ka vienā hallē izlikti konkursa darbi un notiek Baltijas dizaina gadatirgus, kur arī ir lielākoties visi iepriekš minētie objekti, bet blakus halle vairāk interesēs tos, kam aktuāla mēbeļu, dīvānu, matraču, sadzīves tehnikas, gaismas ķermeņu, dārza mēbeļu un citu ne mazāk ar interjeru saistītu lietu iegāde vai informācija par to. Lai spriestu, jāredz, tāpēc aicinu doties uz izstādi un novērtēt esošo un iedvesmotu dalībniekus un citus sasparoties turpmākajos gados.

Izstādes darba laiks:

1. oktobrī no pulksten 10 līdz 19.
2. oktobrī no pulksten 10 līdz 17.

Foto no izstādes:

Source

DELFI Tava Māja

Tags

Dizains Izstādes Ķīpsala
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form