Foto: Latvijas Arhitektūras muzejā skatāmi studentu darbi no keramikas, koka un metāla
Foto: DELFI

No 8. decembra līdz 2018. gada 5. janvārim Latvijas Arhitektūras muzejā notiek izstāde "3 no 11", kas iepazīstina ar Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolas trīs dažādu nodaļu diplomdarbiem un tikko radītiem kursa darbiem, kur galvenajās lomās ir tādi materiāli kā keramika, koks un metāls.

Izstādes dalībniekus vieno izpratne par dizaina priekšmetu formu, funkciju un materiālu, parādot, kā ar minimāliem izteiksmes līdzekļiem var radīt pārliecinošu, funkcionālu, tostarp estētiski kvalitatīvu darbu. To apliecina arī veiksmīgā skolas dalība Londonas dizaina nedēļā, jauno dizaineru skatē ''London Design Fair'' šī gada septembrī, kur ekspozīciju veidoja daļa no izstādē "3 no 11" redzamajiem koka un keramikas dizaina darbiem. Trīs izstādē eksponētie keramikas diplomdarbi ir Latvijas Dizaineru savienības gada balvas dizainā 2017. gada konkursa laureāti, pastāstīja projekta vadītāja Inese Pētersone.

Izstādē aplūkojams plašs dizaina priekšmetu klāsts – gaismas ķermeņi, trauki, mēbeles un rotas, kuru izpildījumos izmantoti dažādi materiāli un tehnoloģijas. Kursa darbos visi autori veidojuši vienu uzdevumu, bet diplomdarbu koncepcijas ir atšķirīgas. Tomēr rezultātā izveidota vienota, skolas stilistikai raksturīga ekspozīcija, kurā katra izglītības programma saglabā savu individualitāti.

Starp darbiem ir dažādas koka lampas, un to izveidē 2. kursa kompozīcijas uzdevuma ietvaros skolnieki pētīja sev izvēlēta lietotāja vajadzību pēc papildu apgaismojuma. Aktualizēja lietotāja gaismas problēmas, vajadzības un vēlmes, kas pārtapa par kritērijiem, tālāk analizējot analogus un skicējot idejas.

Izstādē aplūkojami arī galda kājas nomadi, kuru mērķis bija izveidots estētisku, funkcionālu, transformējamu un kompaktu, pārvadājamu darba vietu. Tāpat audzēkņiem bija jāpalauza galva, kā radīt darbavietu šaurai telpai, turklāt tādu, lai to var ātri nojaukt, atbrīvojot vietu citām vajadzībām telpā. Izstādē novērtēšanai izliktas arī dažādas interesantas trauku kolekcijas, piemēram, askētiskas porcelāna kannas ar kārkl klūgu osām. Gaismas objekti tapuši, iedvesmojoties no dabas, kas atspoguļojas gan izmantotajos materiālos, gan izpildījumā.

Foto no izstādes:

Ieeja bez maksas. Cilvēkiem ar īpašām vajadzībām jāpiesakās dienu iepriekš. Muzejs atrodas viduslaiku dzīvojamā ēkā Mazajā Pils ielā 19, vienā no t.s. "Trijiem brāļiem".

Izstādes darba laiks:
Pirmdienās no pulksten 9 līdz 18,
otrdienās, trešdienās, ceturtdienās no pulksten 9 līdz 17,
piektdienās no pulksten 9 līdz 16,
Sestdienās, svētdienās slēgts.

Source

DELFI Tava Māja

Tags

Dizains Izstādes
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form