"Bildēs viss izskatījās ļoti labi, un nekas nelikās aizdomīgi," stāsta Simona, kura maijā, lūkojot dzīvokli, uzdūrusies krāpniecei, kas prasījusi iemaksāt 100 eiro – un tad dzīvoklis būs garantēts. Plašajā dzīvokļu īres tirgū ir arī negodprātīgi dzīvokļu saimnieki, kuri ar krāpnieciskām metodēm gūst vieglu peļņu, bet pēc tam pazūd bez pēdām.

"Tava Māja" aplūko, kādas negodprātīgas metodes dzīvokļu īres tirgū izmanto krāpnieki un kā no tām izvairīties. Tāpat skaidrojam, vai krāpnieciska darbība ir arī nodokļu nemaksāšana par mājokli, kurš izīrēts.

100 eiro – un dzīvoklis tavs

Kā stāsta Simona, maijā viņai steidzami bija nepieciešams dzīvoklis, tāpēc lūkojusies sludinājumu portālā "ss.com", kur atradusi ļoti izdevīgu piedāvājumu Vaidavas ielā Rīgā. Divistabu dzīvokli izīrēja vien par 200 eiro, neskaitot komunālos maksājumus. "Bildēs viss izskatījās ļoti labi, un nelikās nekas aizdomīgs," turpina Simona, "sazinoties ar dzīvokļa izīrētāju, saņēmu garu ziņu, ka sieviete vārdā Olga atrodas ārzemēs un būs Latvijā tikai pēc pāris dienām, bet dzīvokli varot rezervēt jau tagad, iemaksājot 100 eiro, un dzīvoklis ir garantēts mums." Viņa arī vaicājusi, kāda ir garantija, ka tad, kad nauda tiks saņemta, dzīvokļa saimniece nepazudīs, bet atbildi uz šo jautājumu nav saņēmusi. "Lūdzu, vai ir bildes ar skatu no loga. Diemžēl nebija, arī uzņemt neviens nevarēja, tad nu tas jau sāka šķist aizdomīgi. Zvanot neviens necēla klausuli, kaut vienlaikus notika intensīva sarakste," notikumus pirms pāris mēnešiem atminas Simona.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!