Septembra sākumā Brīvdabas muzejā norisināsies Mūsdienu amatniecības festivāls
Foto: DELFI

5. un 6. septembrī Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā jau 10. reizi norisināsies Mūsdienu amatniecības festivāls, kurā varēs ne tikai iepazīt jaunākās tendences Latvijas amatniecībā, bet arī iegādāties skaistus, noderīgus un no dabīgiem materiāliem veidotus darinājumus, savukārt gardēži festivāla laikā varēs nogaršot mūsdienīgus un radošus labumus no latviešu un citu Latvijā dzīvojošo tautu tradicionālās virtuves, "Tava Māja" informē muzeja pārstāve Harita Maniņa.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Pasākuma andele abas dienas notiks no pulksten 10 līdz pulksten 17. Maniņa norāda, ka šogad festivālā būs vairāk nekā 140 dažādu amatu meistari, kā arī teju 40 pārtikas mājražotāji, kas apmeklētājiem pļavās pie Juglas ezera piedāvās dažādus gardumus – ēdienus un pārtikas produktus, tajā skaitā arī dažādus kārumus ziemai.

Kā stāsta Brīvdabas muzeja pārstāve, festivāls jau 10. reizi pulcēs amatniekus no visas Latvijas, kas strādā ar visdažādākajām metodēm un materiāliem, savos darinājumos apvienojot amata prasmes, tehnoloģiju attīstības un mūsdienu dizaina elementus. Viņa uzsver, ka amatniecības izstrādājumiem jābūt kvalitatīviem un amatnieku pašu rokām darinātiem, tiem jāapvieno skaistais ar derīgo: mākslinieciska patstāvība un amatnieciska varēšana, turklāt festivālā pārstāvētajiem izstrādājumiem jābūt augstvērtīgiem, unikāliem un alternatīvai vienveidīgām masveida ražošanas izpausmēm.

Tāpat pasākumu bagātinās arī VI Latvijas novadu amatierteātru svētki, piedāvājot apmeklētājiem noskatīties divdesmit divu amatierteātru izrādes. Kā atgādina Brīvdabas muzeja pārstāve, iepriekšējās reizēs svētki pulcināja mazpilsētu un pagastu amatierteātru kolektīvus, taču no šī gada dalībnieku loks ir paplašinājies. Taču nemainīga palikusi svētku sūtība – popularizēt amatierteātru tradīciju un latviešu dramaturģiju. Teātri spēlēs gan etnogrāfiskajās sētās, gan citviet muzejā, pietuvinot darbības vidi dokumentālai ticamības izjūtai. Savukārt šogad svētkus kuplinās arī biedrība "Dramaturgu asociācija", kā ietvaros latviešu lugu autori interesentus iepazīstinās ar savu daiļradi, kā arī lasīs savu darbu fragmentus. Teātra svētkus rīko Latvijas Nacionālais kultūras centrs sadarbībā ar Latvijas Etnogrāfisko brīvdabas muzeju.

Festivāla pirmajā dienā, sestdien, 5. septembrī, pulksten 12 Brīvdabas muzeja Izstāžu zālē notiks arī mākslas vēsturnieces un muzeja Krājuma nodaļas vadītājas Dainas Kraukles grāmatas "Dienvidlatgalē austās segas" atvēršanas svētki. Pētījuma pamatā ir 204 segu kolekcija, kas 2003. gadā bija eksponēta Krāslavā, un 2015. gadā Brīvdabas muzeja rīkotā ekspedīcija, kuras laikā grāmatas autore tikās ar audējām, izvaicājot par izmantotajiem darbarīkiem, materiāliem un audumu tehnikām. Grāmata tapusi sadarbībā ar Latvijas Nacionālo kultūras centru.

Lūk, noderīga informācija festivāla apmeklētājiem, kuru iesaka ņemt vērā Brīvdabas muzejs:

  • Apmeklētāju ērtībai biļetes ir iespējams iegādāties iepriekšpārdošanā "Biļešu paradīzes" biļešu tirdzniecības vietās un interneta vietnē šeit. Muzeja kasē biļetes uz pasākumu būs pieejamas tikai pasākuma dienā;
  • Visi rīdzinieki ir aicināti doties uz festivālu, izmantojot sabiedrisko transportu. Aktīvākie dalībnieki aicināti izmantot veloceliņu "Centrs – Berģi". Autovadītāju ērtībai būs iespējams novieto transportu bez maksas Brīvības gatves abās pusēs posmā no Juglas ezera līdz Berģiem. Muzeja stāvvietas ir bez maksas;
  • Ieeja festivālā notiks pa Galveno ieeju (Brīvdabas iela 21) un Rietumu vārtiem. Muzejs apmeklētājiem festivāla laikā būs atvērts no pulksten 10 līdz pulksten 20 (no pulksten 17 līdz pulksten 20 ieeja muzejā tikai pa Galvenajiem vārtiem).
  • Pasākuma apmeklētājus aicina ievērot pasākuma organizatoru un valdības norādījumus par ierobežojumiem, distancēšanos un citiem drošības jautājumiem.
  • Pirmsskolas vecuma bērniem ieeja muzejā ir bez maksas. Ieejas maksa skolēniem 1,40 eiro, pilna laika studentiem 2,00 eiro , pensionāriem 2,50 eiro, pieaugušajiem 4,00 eiro. Ģimenes biļete (1 līdz 2 pieaugušie + 1 līdz 4 bērni līdz 18 gadu vecumam) 8,50 eiro.
  • Mājdzīvniekus lūgums šoreiz atstāt mājās.
  • Pasākuma laikā tiks fotografēts un filmēts.

Tags

Brīvdabas muzejs Muzejs
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form