Foto: Kādas privātmājas pieteiktas Latvijas Arhitektūras gada balvai
Foto: Māris Lapiņš

Latvijas Arhitektūras gada balvai šogad saņemti 50 pieteikumi, tajā skaitā četri no tiem kategorijā individuālās dzīvojamās ēkas. "Tava Māja" piedāvā aplūkot četras privātmājas, kas pieteiktas prestižajam konkursam.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Portāls "Delfi" jau ziņoja, ka prestižākais apbalvojums Latvijas arhitektūrā šogad norisināsies 25. reizi,un žūrija ir uzsākusi darbu vērtēšanu. Izvēlētie nominanti tiks publiski paziņoti oktobra otrajā nedēļā, savukārt Latvijas Arhitektūras gada balvas 2020 apbalvošanas ceremonija notiks 30. oktobrī. Šeit var aplūkot visus konkursam pieteiktos darbus.

Latvijas Arhitektūras gada balvai pieteikta dzīvojamā māja "Strazdiņi" Saulkrastu novadā, māja "K_99" Jūrmalā, privātmāja Bieriņos, kurai dots apraksts "Māja ar četriem jumtiem", kā arī savrupmāja Ķekavas novadā.

Tāpat konkursā tiek vērtēti objekti arī citās kategorijās:

  • sabiedriskas ēkas (kultūras, izglītības, veselības un ārstniecības iestādes, sakrālās ēkas, sporta būves);
  • komercēkas un ražošanas ēkas (viesnīcas, biroju ēkas, tirdzniecības ēkas, ražošanas ēkas);
  • inženierbūves;
  • daudzdzīvokļu ēkas;
  • restaurācija;
  • interjers (publiskais un privātais);
  • ainavu arhitektūra, vides labiekārtojums, vides objekti;
  • procesi (notikumi, izdevumi, izstādes un projekti, kas atstājuši iespaidu gan uz arhitektūras nozari, gan sabiedrības emocijām).

Dzīvojamā māja "Strazdiņi" Saulkrastu novadā. Tās autore ir Ilze Bartuševica. "Dzīvojamā māja ir izvietota šaurā apbūves joslā tieši starp dinamisko pilsētas ielu un tikpat mainīgo jūru. Arhitekte ir radījusi modernās arhitektūras stilam atbilstošu dzīvojamo māju, kas iekļaujas šīs vides sajūtās. Rūpība un pamatīgums ir viens no galvenajiem šī projekta lozungiem. Tas galu galā rezultējies ar individuālu detaļu un pat jaunu materiālu izstrādi konkrēti šim projektam, lai iegūtu vēlamo rezultātu – neatkārtojamas detaļas; dabīgas virsmas; ilgnoturīgus un ilgtermiņā funkcionējošus konstruktīvos mezglus. Šie principi vijas cauri katrai ēkas detaļai – no pamatiem līdz pat interjera niansēm un labiekārtojuma elementiem," teikts Latvijas Arhitektu savienības mājaslapā.

Māja "K 99" Jūrmalā. Nama autore ir arhitekte Sintija Vaivade, SIA "Sintija Vaivade arhitekte". "Šīs vietas identitāte ir dabīga kāpa, vēsturiski unikāla un neatkārtojama. mēs vēlamies definēt šīs vietas identitāti ar arhitektūras pienesumu. ēkas arhitektūra ir koncentrēta vienā apjomā, kas ieturēta racionālā un funkcionālā formu valodā un tās kvalitāte ir miers, kurš panākts ar telpu, gaismu un ainavu – kāpa apņem ēku tai pašā laikā ēka ir kāpā. ēka ir vienkārša, bet ārkārtīgi precīza. tās smalkums nav pamanāms uzreiz – precizitāte izpaužas pielietotajos materiālos un detaļās, kuras ir atturīgas, neitrālas un tās nenomāc ēku," vēsta apraksts Latvijas Arhitektu savienības mājaslapā.

Privātmāja Bieriņos – "Māja ar četriem jumtiem". Nama autori ir arhitektu birojs "Gaiss". "Projekta izaicinājums bija L formas zemesgabala savdabīgumu pārvērst telpiskā kvalitātē. Šaurajā teritorijas daļā, kas pieslēdzas ielai, izvietots garens ēkas apjoms ar pasāžu un ēkas ieeju. Virzoties cauri mājai, iespējams piedzīvot plūstošu pāreju no publiskās ielas telpas līdz privātajam dārzam. Apkārt esošo savrupmāju apbūves raksturu atspoguļo ēkas slīpie jumti, interpretējot tradicionālo tipoloģiju – 4 apjomi ar jumtu slīpumiem dažādos leņķos un virzienos izkārtoti, pielāgojoties L formas plānam. Visas dzīvojamās telpas izvietotas dienvidu virzienā, lai maksimāli izmantotu saules siltumu," teikts Latvijas Arhitektu savienības mājaslapā.

Savrupmāja Ķekavas novadā. Šai mājai ir norādīts plašs autoru saraksts – atbildīgie par nama arhitektūru– Jānis Bartaševičs, Dairis Tiesnesis, savukārt par interjeru – Andrejs Gruntmanis un Deniss Zavjalins. Kā liecina informācija Latvijas Arhitektu savienības mājaslapā, savrupmāja atrodas Daugavas krastā, kopējā zemesgabala platība ir 3200 kvadrātmetri, bet māja ir 562 kvadrātmetrus liela. Ēkai ir viens stāvs.

Tags

Brīvdienu māja Interjera idejas
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form