Kārtības atslēga guļamistabā – gultas pārvalks
Foto: Shutterstock

Gultas klāšana ne visiem ir patīkamākais rīta pienākums, tāpēc vairums izvēlas izmantot gultas pārvalku, kas gultas kopskatu padara daudz kārtīgāku. Tomēr gultas pārvalks kalpo ne tikai kārtībai, bet arī interjera papildinājumam.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Guļamistabā, kur viss ir savstarpēji saskaņots, noteikti nepiestāvēs gultas pārvalks ''no citas operas'', tāpēc tam vienmēr jābūt īpaši piemeklētam telpas kopējam interjeram, un tas nebūt nav tas grūtākais uzdevums. Piedāvājums gultas pārvalkiem ir nudien plašs un tas atšķiras ne tika pēc krāsām, audumiem, bet arī izpildījuma. Vienmēr rūpīgu gultas klājumu radīs pārvalks, kas tiek uzvilkts pa virsu gultai, ne pārklāts pāri kā sega. Tādā veidā pārklājs izklājas vienmērīgi un nekur neveidojas krokas. Šāda pārvalka iegādē noteikti precīzi jāievēro gultas rāmja un matrača izmēri.

Gultas pārvalkam ne vienmēr jābūt noklātam līdz ar gultas rāmja malu, tikpat labi tas izskatīsies tad, ja tas noklāsies gandrīz līdz zemei. Ar šādu klājumu nav jāuztraucas par to, ka vietām var būt redzama sega vai palags, jo lielais pārvalks veiksmīgi visu noklāj un nosedz.

Viena no populārākajām izvēlēm ir stepētie gultas pārvalki, kas ļoti labi saglabā formu, ir viegli kopjami un ērti lietojami. Tā kā audums ir biezs, tas neburzās, tam nekas neizspiežas cauri un audums ir arī gana silts, lai to izmantotu kā segu.

Gultas pārvalks var būt veiksmīgs akcents interjerā, tāpēc arvien vairāk piedāvājumā parādās neparastāki izpildījumi. Romantiskiem cilvēkiem patiks gultas pārvalki ar mežģīņu, volānu, audumu skariņu un citu interesantu detaļu papildinājumiem.

Sega kā gultas pārvalks ir šīs sezonas aktualitāte, ko vērts savā guļamistabas interjerā ieviest katram. Adījumi rada ļoti mājīgu un siltu atmosfēru, tāpēc guļamistabai tas jo īpaši piestāv. Ja rupji adījumi nav īstais aicinājums, var izmantot arī vieglākas un gaisīgākas segas un pledus.

Gultas pārvalks var kalpot kā akcents guļamistabas interjerā, jo tā laukums ir gana liels, lai pievērstu uzmanību acu skatienam. Ja pārvalks tiks saskaņots vēl ar citiem aksesuāriem telpā, tad rezultāts būs divtik gaumīgs.

Lauku mājām, vasarnīcām, kur telpa pieprasa kaut ko atšķirīgāku arī gultas pārvalku izvēlē, var tikt izmantots risinājums ar dažādu audumu salikumu, radot sava veida mozaīku rakstu. Šāds pārvalks gan būs raibāks nekā ierasts, tāpēc pārējai telpas noskaņai jābūt mierīgākai un ne tik raibai.

Aktuāla tendence gultas pārvalku izvēlē ir vairākas kārtas, kas rada mūsdienīgu noformējumu guļamistabā. Vēl efektīvāk šāds risinājums izskatīsies, ja gultas klājums tiks papildināts ar pieskaņotiem dekoratīvajiem spilveniem.

Arī tamborēts gultas pārvalks ir kas īpašs. Gaumīgi tas izskatīsies, ja apakšā būs nevis raiba sega, bet vienkrāsaina gultas veļa vai papildus pārklājs. Tamborējums var būt arī krāsains, taču tad jāraugās, lai kopskats nebūtu pārāk raibs, jo eleganti tamborētās mežģīnes izskatās tieši no vienkrāsainiem diegiem.

Tags

Guļamistaba Gultas veļa
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form

Sludinājumi