Krāsains pamats zem kājām – spilgtas idejas un koša dažādība ar paklājiem
Foto: Shutterstock

Tas vairs nebūs noslēpums, ka ar paklāju palīdzību mājokļa interjeru var pārvērst līdz nepazīšanai. It īpaši tad, ja paklājs nav ierasti pelēks, bēšs vai kā citādāk neitrāls, tas var kalpot kā akcents telpā, turklāt ar to dažādību var variēt gan ar stila, gan noskaņas izveidi.

Atturīgāka stila interjerā noteikti nepieciešams kaut kas spilgts un pamanāms, un paklājs var būt viens no risinājumiem. Šajā piemērā melnbalto krāsu un ģeometrisko motīvu salikums ir gaumīgi pamanāms, turklāt tas labi harmonē ar istabā esošo mierīgo noskaņu.

Ar raibiem paklājiem, šķiet, var pārlieku saraibināt interjeru, taču, ja tas ir gaumīgi piemeklēts un saskaņots ar citiem aksesuāriem, kā tas ir šajā piemērā ar dekoratīvajiem spilveniem, gala rezultāts ir pat ļoti baudāms.

Tiem, kas nebaidās no krāsu pārbagātības, noteikti vērts īstenot ko līdzīgu šai idejai, kur paklāja motīvos ieviestas vairākas krāsas. Tādā veidā ir viegli pieskaņot pārējo telpas interjeru, jo var mainīt un izmantot jebkuru no krāsām, kas redzama paklājā.

Ja šķiet, ka interjerā raibi motīvi varētu drīzi apnikt, tad ir vērts tos izmantot paklājā, un pārējo iekārtojumu atstāt neitrālāku. Pat tad, ja pēc kāda laika raibais paklājs būs apnicis, to nomainīt būs lētāks un vieglāks prieks, nekā pārkrāsot sienas vai iegādāties jaunu dīvānu.

Paklāji ar bārkstīm ir nezūdama klasika, turklāt, ja tas vēl ir spilgtākā krāsā, tas nenoliedzami būs galvenās lomas atveidotājs interjerā.

Paklāja ieviešana gan nenozīmē to, ka tam jābūt izklātam pa visu grīdu, arī nelielākos laukumos ar to būs gana, turklāt, izvēloties raibu vai spilgtu paklāju, to pat būtu vēlams izvēlēties nelielāka izmēra.

Šis piemērs veiksmīgi atspoguļo to, ka bez paklāja telpa nebūtu nemaz tik pievilcīga un gaumīga, jo tieši šī smaragda zaļā krāsa un interesantā tekstūra piešķir interjeram īpašu noskaņu.

Arī pavisam neliels paklājs ar krāsainiem akcentiem var radīt dzīvespriecīgāku interjeru. Protams, tik nelieli paklāji vairāk kalpo kā aksesuāri, ne tik daudz kā mīkstāka grīdas seguma veidotāji, tomēr skaistums mājās ir ne mazāk svarīgs.

Raibo paklāju priekšrocība ir tā, ka, pateicoties raibajām krāsām, interjeru ik pa laikam var mainīt, tādā veidā izceļot katrā reizē citu krāsu. Šajā interjerā izcelta ir aveņu rozā krāsa, kas veiksmīgi saskan ar pelēcīgo fonu.

Bērnistabas un guļamistabas noteikti ir tās telpas, kur var atļauties eksperimentēt ar paklājiem. It sevišķi, ja bērni ir mazi, tad bez paklāja istaba, šķiet, nemaz nav iedomājama, tāpēc šo nepieciešamību var pārvērst dzīvespriecīgākās krāsās.

Interesanti izskatīsies arī paklāji, uz kuriem veidoti dažādi ornamenti vai raksti, tādā veidā neitrālais fons var tikt saskaņots ar pārējo interjeru, bet raibie akcenti kalpot kā daļa no aksesuāriem.

Ja nu tomēr ar raibiem un krāsainiem paklājiem negribas aizrauties lielos laukumos, var ieviest pavisam nelielu, dekoratīvu paklāju, piemēram, kā šo, kas veidots no auduma strēmelītēm.

Tags

Paklājs

Comment Form