Mēbeles, kuras vēlējās visi

Atmiņās gremdējoties: interjera tendences, kas bija aktuālas eiroremonta ērā
Foto: Shutterstock

Interesantas iezīmes nepavisam tālajā pagātnē, figurē arī mēbeļu izvēlē. Šeit pirms desmit un nedaudz vairāk gadiem dominēja lamināts dažādos toņos, piemēram, dižskābārdis, ķirsis, kļava, mahagons.

Te gan dizainere piebilst, ka tendence uz šo toņa laminātiem ir stipri mazinājusies. Viens no iemesliem, iespējams, ir tas, ka šis materiāls tiešām bija katram otrajam gan mājās, gan ofisos, un tiklīdz parādījās plašāks un interesantāks sortiments, sākās arī pārmaiņas. Tas neattiecas uz klasiska stila mēbelēm, kur izmantots masīvkoks šajos toņos vai īsts sarkankoks, ķirsis radīs bagātīgu un ilgmūžīgu interjeru joprojām. Mazliet vēlāk aktuālas kļuva arī virtuves ar vienkrāsainām, bet joprojām košām fasādēm, piemēram, oranžas, sarkanas, zilas.

Interjera dizainere atgādina, ka tolaik sāka izteikti parādīties alumīnija profili un rokturi. Tādām mēbelēm, kā TV sekcijām, kumodēm, skapju bīdāmajām durvīm parādījās pienbalts stikls ar alumīnija rokturiem. TV kumodēm bija raksturīgas metāla kājiņas alumīnija tonī. Šo pašu principu pielietoja arī virtuves iekārtām. Lielā cieņā bija arī metāla kājiņas bez priekšējā cokola (lamināta nosegpaneļa).

Papildinošs elements it visā bija stikla plaukti ar metāla leņķu stiprinājumiem. Bieži interjerā sastopami bija arī stikla žurnālgaldiņi un ēdamgaldi ar metāla kājiņām. Metāla cauruļveida savienojumi bija raksturīgi virtuves iekārtām, bāra letēm, TV sekcijām un atvērtajiem plauktiem.

Tas, ko šobrīd izvēlas vien retais, bet pirms gadiem desmit un vairāk savā virtuvē gribēja teju katrs, ir bāra lete ar metāla stieņa atbalstu un groziem. Dizainere gan atzīst, ka arī šobrīd letes virtuvē savu aktualitāti nav pazaudējušas, bet gan mainījušas izskatu. Kļuvušas elegantākas, funkcionālākas un pārdomāti saskaņotas ar kopējo virtuves un mājokļa iekārtojumu.

Tags

Krāsas interjerā Lasāmgabali

Comment Form