Augsto griestu priekšrocības – idejas, kuras ieteicams īstenot tikai šādās telpās
Foto: Shutterstock

Katrai telpai ir savas īpatnības un līdz ar to atšķiras arī ideju īstenošanas iespējas. Tas, kas labi izskatīsies telpā ar zemiem griestiem, nepiestāvēs augsto griestu istabās, un otrādi. Par šaurām, mazām telpām ''Tava Māja'' rakstījusi gari un plaši, taču kā lietderīgi izmantot telpu ar augstiem griestiem? Kādas idejas var īstenot šo telpu saimnieki?

Nav mājokļu, kur nebūtu iztrūkums pēc kāda plaukta. Telpās ar augstajiem griestiem noteikti jāizmanto tā iespēja izvietot pēc iespējas augstākus plauktus, lai tie sniedzas kaut līdz griestiem. Tas nekas, ka augšējiem plauktiem nevarēs piekļūt tik viegli – tā ir īstā vietā, kur glabāt mantas, kuras ikdienā varbūt nav nepieciešams tik bieži aizsniegt, iesaka ''Mashable''.

Augsto griestu telpas ir kā radītas divstāvīgo gultu ieplānošanai, un, ja nav vajadzība pēc divstāvu, tad istabas plašumu var izmantot, ierīkojot speciālu otro stāvu ar guļamzonu. Turklāt šādā veidā telpa tikai iegūs – būs vairāk iespēju izmantot telpu, jo gulta, kas aizņem salīdzinoši daudz vietas, neaizņems plakni uz grīdas.

A post shared by Shelby Cellers (@shelsinki) on Feb 28, 2016 at 11:36am PST

Šādās telpās izcili labi izskatīsies spilgti nokrāsotas sienas, kas kontrastē ar griestu krāsu. Vai tā būtu tikai viena siena telpā vai visas, lielais krāsas laukums izskatīsies iespaidīgi.

Tie, kas kāro pēc zaļumiem arī telpās, šādu parametru mājokļos visai droši var atļauties ierīkot vertikālo dārzu. Tas var būt telpaugu dārzs, garšaugu dobīte virtuvē vai sukulentu dekoratīvs panelis.

A post shared by Caro An (@mrsanthonyyz) on Mar 22, 2017 at 2:51am PDT

Tā kā griesti ir visai augsti, nav jāizmanto vien griestos iebūvētais apgaismojums, šādās telpās jāizmanto plašums un jāizvēlas pretējais – iekarināmas lampas, turklāt dažādos augstumos, piešķirot telpai interesantas dimensijas.

A post shared by @masinspo on Mar 20, 2017 at 11:15pm PDT

Ja visbiežāk interjerā izmanto vertikālus spoguļus, lai padarītu telpu vizuāli garāku, augsto griestu telpās piemērotāki būs tieši horizontālie spoguļi, kas paplašinās telpu. To pašu var teikt par dažādiem mākslas darbiem – telpās ar augstiem griestiem var atļauties pie sienas iekārt jau krietni lielākus un masīvākus darbus, kas varbūt neveikli izskatītos mazās telpās.

Vērts paturēt prātā, ka tieši augsto griestu istabās ļoti labi izskatīsies griestu karnīzes ar grezniem ornamentiem.

A post shared by AA Ornaments (@aaornaments) on Mar 20, 2017 at 7:01am PDT

Ja nelielā telpā dekori griestos var šķist nomācoši un tādā veidā griestus vēl pietuvināt grīdai, tad pretējā gadījumā efekts būs nenovērtējams un greznais papildinājums iederēsies lieliski.

Lai arī lielākoties šādus griestu dekorus ar iekarinātiem audumiem, kas veido tādus kā gubu mākoņus, izmanto kāzās un svinīgos pasākumos lielu telpu noformēšanā, šo pieeju der atcerēties augsto griestu īpašniekiem, kad mājās tiek rīkota kāda ballīte.

Tāpat interjerā, kur par griestu augstumu nav jāsūdzas, ir tā priekšrocība izvēlēties jebkādus sienas paneļus. Tie lielos laukumos izskatās jo labāk.

A post shared by Grupo Dalò (@panel_grupodalo) on Mar 17, 2017 at 10:54am PDT

Tags

Dzīvoklis Interjera idejas Mājokļa iekārtošana

Comment Form