Arhīva foto: Kādas savulaik bija veļas mašīnas un mazgātavas

Arhīva foto: Kādas savulaik bija veļas mašīnas un mazgātavas
Foto: Autors Fedulovs. Latvijas Nacionālā arhīva Latvijas Valsts kinofotofonodokumentu arhīvs

Nedēļas nogales nereti izmantojam ne vien atpūtai, bet arī kādiem mājas darbiem, piemēram, savedot kārtībā netīro drēbju kalnus. Ja šobrīd šķiet, ka pat sašķirot un ielikt ierīcē ir grūti, palūko arhīva foto, kādas veļas mašīnas izmantoja kādreiz un kā izskatījās mazgātavās.

Vēsturiskajos arhīva foto var aplūkot, kāda izskatījusies slavenā veļas mašīna ''Rīga'', pēc kuras tik ļoti visi alka agrākos gados. Fotoattēlos redzams, kā ierīces komplektēja uz konveijeriem Rīgas elektromašīnbūves rūpnīcā, kā tās uzraudzīja un izmantoja dažādās veļas mazgātavās.

Latvijas Nacionālā arhīva Latvijas Valsts kinofotofonodokumentu arhīvs sniedz ieskatu veļas mašīnu ražošanas, uzraudzīšanas un veļas mazgātavu procesā pagājušā gadsmita 50.–80 gados.

Arhīva foto:

Source info

DELFI Tava Māja


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl


Tava Māja iesaka