Foto: Shutterstock
Nepatīkamu smaku veļas mazgājamā mašīnā var radīt gan ciets un kaļķains ūdens, gan neregulāra ierīces mazgāšana un citi apstākļi, taču, lai kāds arī būtu iemesls, to ieteicams atrisināt, lai neciestu nedz pati ierīce, nedz veļa, kas tajā tiek mazgāta. Apkopojot portāla ''Cālis'' foruma aktīvistu pieredzi un veļas mašīnu ierīču ražotāju padomus, sniedzam apkopojumu ar ieteikumiem, kā rīkoties šādās situācijās.

Rūpes par ierīci ikdienā

Pat tad, ja veļas mašīna tiek izmantota atbilstoši ražotāja norādījumiem un regulāri tiek pildītas visas obligātās prasības attiecībā uz ģenerālo tīrīšanu, tehnika var sākt smakot un no tā var ciest arī veļa. Lai izvairītos no šādām nelāgām situācijām, būtiski ikdienā pievērst uzmanību ierīces izmantošanai. Ja ūdens ir ciets, tad noteikti katru reizi jāizmanto ūdens mīkstinātājs, tāpat svarīgi izvēlēties atbilstošu režīmu veļas mazgāšanai. Ne vienmēr zemākas temperatūras izvēle būs tā piemērotākā. Vairāk par veļas mašīnas lietošanu ikdienā lasi šeit.

Iekšpuses tīrīšana

Bez tā, ka ikdienā vēršam uzmanību uz ierīces pienācīgu izmantošanu, jāparūpējas arī par pašas veļas mašīnas iztīrīšanu no iekšpuses. Regulāri jāiztīra nodalījums, kurā tiek bērts veļas pulveris, turklāt visbiežāk tiek aizmirsts par to, ka nodalījuma augšdaļā arī sakrājas pulveris, tāpēc šīs iedaļas tīrīšanai vislabāk izmantot kādu birsti, jo tās sari viegli piekļūst pat visšaurākajās vietās. Ja ir iespējams, tad šo pulvera trauku ieteicams izņemt no ierīces un izmazgāt zem tekoša, silta ūdens. Vēl efektīvāka būs šī trauka iztīrīšana, ja tas tiks ierīvēts ar citronu, jo šis process palīdzēs atbrīvoties no nepatīkamās smakas. Pēc trauka izņemšanas noteikti iztīri arī pašu nodalījumu, arī tur mēdz sakrāties pulvera nosēdumi. Nenāktu par ļaunu veļasmašīnas iekšpusi ik pa laikam izslaucīt ar mitrajām salvetēm vai mitru lupatiņu.

Gumijas apmales tīrīšana

Uzmanība jāpievērš arī gumijas apmalei pie pašām durvīm, nereti zem tās un spraugās sakrājušies netīrumi un glumas nogulsnes, kas rada nepatīkamo aromātu. Tīrīšanai var izmantot mitrās salvetes.

Regulāra ierīces vēdināšana

Kāds foruma dalībnieks dalās savā pieredzē, rakstot, ka no smakas izdevies atvadīties uz visiem laikiem, kad regulāri ierīce tikusi vēdināta. Arī veļas mašīnu ražotāji iesaka veļu vienmēr izņemt no ierīces uzreiz pēc tās izmazgāšanas, neļaujot tai tur glabāties vairākas stundas, un pēc tam atstāt durvis vaļā puspavērtas, lai veļas mašīna kārtīgi izžūst.

Tīri filtri

Vēl kāds pamatots iemesls veļas mašīnas smakošanai ir filtra aizsērēšana. Regulāri jāpārbauda arī šis nodalījums, jo tur ar laiku sakrājas putekļi un nogulsnes, radot nepatīkamu smaku iekšpusē.

Ierīces mazgāšana

Foruma aktīvisti min, ka laiku pa laikam ieteicams ierīci palaist karstākā ūdens režīmā bez veļas, lai tā pati attīrās un karstais ūdens likvidētu visus nosēdumus un smaku rosinošās nogulsnes. Portāls ''Tava Māja'' iesaka šajās reizēs pulvera nodalījumā iebērt divas paciņas citronskābi vai arī sodu, kas lieliski attīrīs gan pašu nodalījumu, gan ierīci no nosēdumiem, turklāt skābe veiksmīgi palīdzēs atbrīvoties no radušās smakas. Pēc šī cikla noteikti jāatstāj ierīces durvis vaļā, lai iekšpuse izvēdinās. Vēl lielākam efektam veļas mīkstinātāja nodalījumā var ieliet etiķi.

Smakas rašanās cēloņi

Kāds foruma dalībnieks stāsta, ka ieteicams laiku pa laikam attīrīt veļas mazgājamās mašīnas kanalizācijas noteku, gluži tāpat, kā tas tiek darīts dušas kabīnē, vannā vai izlietnē. Šim nolūkam var izmantot speciālās ķīmijas granulas vai šķidros līdzekļus, jo nereti smaka var rasties arī tad, ja izveidojies aizsērējums kanalizācijas caurulē.

Citi pēc savas pieredzes stāsta, ka veļas mašīnas kanalizācijā mēdz iesprūst kāda zeķe, apavu pēdiņas un citi mazāki apģērba gabali, kas ar laiku sāk pelēt no mitruma un radīt smaku. Šādos gadījumos bez meistara palīdzības neiztikt.

Viens no biežākajiem iemesliem, kāpēc veļa pēc mazgāšanas ir smacīga, skaidrojams ar to, ka drēbes mazgā pārāk zemā temperatūrā. Ik pēc dažiem mazgāšanas cikliem tādā gadījumā jāmazgā kaut kas augstākā temperatūrā, piemēram, dvieļus droši var mazgāt 90 grādos.

Kāds foruma lietotājs raksta, ka cēlonis izrādījies pašā ierīcē - tā nesildīja ūdeni. Un, ja ilgstoši veļu mazgā vēsā ūdenī, neizbēgami tā sāks nepatīkami ost, tāpēc esot jāpārbauda arī tas, ja gadījumā nekas cits nav līdzējis.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!