Dzīve uz ūdens: piecas apburošas peldošās mājas
Foto: Vida Press/Денис Георгиевский

Vai esi iedomājies, kā būtu dzert rīta kafiju, iemērcot kājas ūdenstilpnē? Mūsdienās arvien populārākas kļūst peldošās mājas, kuru iemītnieki var teikt: "Es dzīvoju uz ūdens!" Šādas mājiņas atrodamas gan dažādās vietās pasaulē, gan arī tepat Latvijas robežās.

Liels izaicinājums peldošajās mājās ir praktiski un pārdomāti izmantot katru centimetru, jo izmēros tās lielākoties ir mazākas nekā standarta privātmājas. Tās aprīkotas ar visu iedzīvei nepieciešamo – virtuvi, tualeti un guļamistabu, taču kā pievienotā vērtība nāk apburošs skats uz pagalmu, kas šajā gadījumā ir īpaši ekskluzīvs.

Lai gan visas tās var saukt par peldošajām burvībām, principi ir atšķirīgi. Piemēram, Peldmāja Pāvilostā, Sakas upes krastā, ir sešu namiņu komplekss uz peldošas piestātnes. Turpretī šāda tipa māja Igaunijā, kuru izgatavojuši vīlandieši, ir aprīkota ar motoru, lai nodrošinātu pārvietošanos pa ūdeni. Taču dzīvot var arī uz personīgās salas – to pierādījis kāds pāris Kanādā, kuru mājvietu varētu saukt arī par privāto ģimenes pilsētu.

Par katru no šīm un arī vēl citām peldošajām mājām lasi turpinājumā!

Source info

DELFI Tava Māja


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl


Tava Māja iesaka
Pregnancy widget logo Pregnancy widget logo
Aprēķināt
Norādi pēdējo mēnešreižu
pirmo dienu
Kļūda!
Lūdzu, norādiet korektu
datumu pagātnē.