Foto: Publicitātes foto

Maijā iznākušais kanāla HBO seriāls "Černobiļa" ne tikai saņēmis kritiķu uzslavas, bet arī pamudinājis tūristu vēlmi apciemot ne tikai pašu traģēdijas vietu, bet arī Lietuvu, kur uzņemta lielākā daļa sēriju. Viens no apmeklētākajiem tūristu objektiem Viļņā ir arī kāds dzīvoklis, kurā ir jūtamas padomju laika vēsmas, bet pats dzīvokļa interjers atsauc atmiņā laiku, kad notika Černobiļas traģēdija, vēsta "Delfi.lt".

Kā ziņo medijs, tad Fabijoniškes rajonā Viļņā tika filmētas seriāla ainas, kurās tika atspoguļota 1986. gada 26. aprīļa notikusī kodolkatastrofa Černobiļā. Tieši seriāla dēļ šajā rajonā pēdējā laikā manāms īpaši liels tūristu pieplūdums. Visvairāk cilvēki tīko redzēt tieši redzēt tā laika cilvēku dzīvi, atzīmē kaimiņzemes medijs. Šo savā labā izmantojuši arī divi Viļņas iedzīvotāji – Janīna Jusjonite un Linas Marcišauskas, kuri cilvēkiem par 60 eiro dienā piedāvā atgriezties pagātnē un dzīvot dzīvoklī, kura interjers atgādina par to laiku, kad notika Černobiļas traģēdija.

"Tā kā mans darbs ir saistīts ar ceļošanu, pusi laika pavadu Viļņā, bet otru pusi ceļojot. Var teikt, ka dzīvoju šajā dzīvoklī, bet esmu tur ļoti reti. Vecvecāki tur dzīvoja visu savu dzīvi un tikai vasarā pārcēlās uz vasarnīcu," stāsta dzīvokļa īpašnieks Linas Marcišauskas, kurš ir fotogrāfs. Pēc tam, kad Linas mantoja šo dzīvokli, viņam radās doma to iekārtot ārzemniekiem pievilcīgā stilā, atgādinot par padomju laiku. "Ideja radās jau labu laiku pirms seriāla "Černobiļa" uzņemšanas, bet tā iznākšana bija kā punkts uz "i", ka ideja jāīsteno. Daudziem mūsdienu cilvēkiem ir grūti iztēloties, ka šādās mājās visi dzīvokļi ir vienādi, ka plānojums ir vienāds".

"Vispirms no pieliekamā izvilkām dažādas lietas, kuras bijām tur salikuši ar domu, ka tās mums nekad vairs nebūs vajadzīgas. Es ļoti nopriecājos, ka nebiju tās izmetis. Tur bija visas iespējamās vāzītes, servīzes un pat salvetes," intervijā portālam "Delfi" atklāj dzīvokļa saimnieks.

Foto: Publicitātes foto

Kā uzsver Linas, ne visas mēbeles un sadzīves tehniku atrast bija viegli. Kāda meitene bija iegādājusies dzīvokli ar visām padomju laika mantām un sāka meklēt, kam tādas būtu nepieciešamas. Draugi atsūtīja viņas sludinājumu Linas un Janīnai. Tā dzīvoklī 1986. gada nonācis ledusskapis "Minsk". "Tas darbojas nevainojami! Tikai nedaudz trokšņo – it kā dzīvoklī murrātu kaķis," stāsta Linas.

Dzīvoklis ir gluži kā muzejs, kurā cilvēki var piedzīvot ko jaunu, skapjos karājas padomju laika uzvalki, kleitas un viesi drīkst šo apģērbu pielaikot. Dzīvokli izvēlas ne tikai ceļotāji, bieži to izvēlas režisori, projektu autori un gidi, kas rāda tūristiem Viļņu. Dzīvokļa saimnieki norāda, ka cilvēki to izvēlas ne tikai kā naktsmītni, bet kā piedzīvojumu.

"Fabijoniškes rajonā pēc pasaulslavenā seriāla parādījušās daudzas ekskursijas, bija kāda gide, kas amerikāņus vadāja ne tikai pa Viļņas vecpilsētu, bet arī guļamrajoniem. Bet toreiz vēl šis dzīvoklis nebija gatavs, tad viņi būtu varējuši iepazīties arī ar tā laika interjeru. Tiklīdz gide uzzināja, ka esam ko tādu uztaisījuši, piezvanīja un rezervēja vairākus datumus. Bieži vien dzīvokli rezervē uz diennakti, bet pavada tajā tikai dažas stundas – ēd cepumus, dzer tēju, klausoties stāstos, kā radušies guļamrajoni," piebilst dzīvokļa īpašnieks, "pie mums ir vērsusies aģentūra, kas sadarbojas ar televīziju, viņi gribēja pārraidīt HBO seriālu un bija doma šī seriāla skatīšanās seansus rīkot dzīvoklī, ēdot kotletes."

Pie esošā dzīvokļa saimnieki negrasās apstāties, viņi meklē radiācijas mērīšanas iekārtas, ko izmantoja Černobiļas traģēdijas laikā. Un ar tā palīdzību tad īrnieki varētu mērīt radiācijas līmeni dzīvoklī un Fabijoniškes rajonā, ziņo "Delfi".

Foto ieskats dzīvoklī:

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!