Foto: Shutterstock
Tendences nāk un iet, bet ir lietas, kas nekad nezaudē savu aktualitāti. Arī deviņdesmitajos gados daudzas lietas tika uzskatītas par stilīgām, bet ne viss ir aktuāls šobrīd. Varbūt šis ir īstais brīdis, lai savās mājās ienestu jaunas interjera vēsmas.

Portāls "House Beautiful" ir apkopojis astoņas lietas, kuras liecina par to, ka mājas interjers ir iestrēdzis 1990. gados. Tāpat tiek sniegti arī vērtīgi padomi, ko darīt un uzlabot, lai atsvaidzinātu veco mājas interjeru.

Viss 50 toņu bēšās nokrāsās

Nav īsti izskaidrojuma, kāpēc 90.tajos viss bija iecienīts bēšos toņos — sākot no sienām, mēbelēm un beidzot ar aksesuāriem. Jā, tā ir neitrālu toņu palete, bet tajā pašā laikā tā ir ļoti garlaicīga un vienmuļa.

Vēlāk daudzos mājokļos ļoti aktuāls bija pelēkais tonis, bet tagad teju katrā mājoklī ir viena siena baltā krāsā. Jebkura no šīm krāsām jūsu interjeru padarīs dzīvelīgāku, ja vien jūs neizdomāsiet to izvēlēties gan sienām, gan interjeram, gan mēbelēm.

Sienas izskatās kā pēc cīņas ar Sūkli Bobu

Sienu krāsošana ar sūkli ir jauka lieta, ko darīt, bet tā viennozīmīgi bija aktuāla deviņdesmitajos gados, tāpēc ir pienācis laiks no tās atvadīties. Ja vēlaties pārkrāsot šīs sienas, tad pamēģiniet izveidot "ombre" efektu ar toņu pāreju sienās.

Šajā rakstā atradīsi virkni interesantu ideju, kur savā mājoklī vēl ienest "ombre" stilu.

Tapetes — sienas nodalītājas

Noteikti daudzi atminās nelielās tapetes, kuras bija kā robeža starp sienas vidu, kas bija ļoti liels trends 1990. gadā. Parasti nelielā tapešu svītriņa bija ar dažādiem ornamentiem vai arī izcakota ar multfilmu varoņiem. Tā kā mūsdienās aktuālas ir vienkrāsainas un baltas sienas, tad šai tapešu strīpiņai jāsaka ardievas.

Tā vietā labāk izvēlies aktuālās tapetes ar lieliem zīmējumiem un interesantiem rakstiem. Šajā un šajā rakstā vari smelties iedvesmu dažādām košām tapetēm.

Milzīgs krēsls, kas aizņem teju visu māju

Jā, šādi milzīgi krēsli patiešām ir komfortabli — tur nav ko noliegt, taču mūsdienās tā vairs nav pati stilīgākā mēbele.

Nomaini veco krēslu pret citu, kas nebūtu tik masīvs. Izvēlies tā vietā ērtu un elegantu zvilni, kas neaizņem tik daudz vietas. Šajā rakstā vari atrast idejas dažādu krēslu dizainiem. Iespējams, ka kāda no tām noder arī tavā mājoklī.

Zvaigžņotie dekori

1990. gados interjerā ļoti aktuāli bija dažādi dekori, kuros bija redzama Saule un Mēness. Tāpat šiem debesu ķermeņiem tika piezīmētas un izveidotas sejas, kuras bija aktuāli kārt pie sienām.

Jā, protams, arī mūsdienās var turpināt dekorus, kas atgādina dažādus debesu ķermeņus, izmantot kā dekora elementus, bet tas būtu jādara gaumīgi. Piemēram, var Mēness fāžu fotogrāfijas attīstīt par skaistu kanvu.

Tapetes un printi Damaskas stilā

Damaskas stila tapetes bija ļoti aktuālas 1990. gadā un pat 2000. gada sākumā. Taču mūsdienās damaskas stilam ekvivalents ir palmu stils. Tas uzreiz nenozīmē, ka jums ir nekavējoties jāmaina tapetes pret tropiskākām, bet gan jāapsver doma, ka varbūt ir pienācis laiks atvadīties no vairāk nekā 25 gadus vecām lietām un stila. Piemēram, šajā rakstā vari smelties idejas par ģeometriskām figūrām tapetēs, kuras istabai piešķirst lielisku akcentu.

Vannasistaba kā Holivuda

Ja tavā vannasistabā ir liels spogulis un vairāki masīvi gaismekļi, kas liek justies kā kinozvaigznei, tad zini — arī šis interjers jau tiek pieskaitīts pie vecmodīga. Kā to padarīt mūsdienīgāku? Apsver domu interjerā lielos gaismekļus nomainīt pret mazākām lampiņām, kas nav tik masīvas.

Šajā rakstā varēsi izlasīt piecas tipiskas problēmas un to risinājumus, kas skar nelielas vannasistabas, bet šeit varēsi noskaidrot, ko tavs vannasistabas interjers vēsta par tevi kā personību.

Istabā ir piepūšamās mēbeles

Piepūšamās mēbeles, pufi un krēsli arī bija ļoti aktuāli 1990. gados. Tās ir lētas mēbeles, bet mūsdienās tām jāteic ardievas. Protams, izņēmums ir pārvākšanās, kad jaunajā miteklī vēl nav iegādātas mēbeles, kā arī pikniks, kad šos sēžamos var izpūst un ērti ielikt mašīnā.

Šajā rakstā varēsi izlasīt vēl par nesenāku laika periodu, kad dzīvokļos bija aktuāli tā dēvētie eiroremonti, kad bija mēbeles, kuri vēlējās visi, kā arī īpašie sienu krāsojumi, kas bija aktuāli tam laika posmam. Savukārt šajā rakstā varēsi izlasīt par apnicīgām interjera dizaina tendencēm, kuras redzam krietni par biežu.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!