Praktisks padoms, kā pareizi mazgāt adītu apģērbu
Foto: Shutterstock

Tā kā ir pienācis laiks skapja siltāko drēbju izmantošanai, tad arī pavisam drīz pienāks brīdis to mazgāšanai. Lai skaisti adītie džemperi, jakas, cimdi, šalles un omes dāvinātās zeķes nebūtu jāmazgā ar šaubām un cerībām, par to, lai tiktu saglabāta forma un izskats, ir vērts atcerēties dažus zelta vērtus padomus.

Sagatavo pirms mazgāšanas

Pirms mazgā adījumus, atbrīvo to no putekļiem – ja ir kabatas, tad izpurini tās, ja tās ir zeķes, tad izgriez uz otru pusi un izpurini visu lieko. 

Ja adījums ir pūkains, pirms mazgāšanas ieliec to uz piecām minūtēm ūdenī, kas atšķaidīts ar pāris ēdamkarotēm etiķa (uz 1 l ūdens izmanto 1 ēd.l. etiķa).

Adījumus nav ieteicams iepriekš mērcēt, tikai tad, ja ir sevišķi netīrumi, to var iemērkt uz 20 minūtēm aukstā ūdenī. 

Mazgāšana

Adījumus ieteicams mazgāt ar rokām, jo tos nevar stipri berzēt. Mazgā siltā ūdenī, ar viegli spaidošām kustībām, taču ja ir kāds netīrāks traips, vari to vietu paberzēt ar sūkli. Kad adījums ir izmazgāts, skalo to vispirms siltā ūdenī, un tad aukstā. Lieko ūdeni ar abām rokām stingri nospied, bet nekādā gadījumā ''negriez'' apģērbu.

Žāvēšana

Pēc adītā apģērba vai auduma skalošanas, ieteicams to nosusināt kādā kokvilnas drānā, kas labi uzsūc mitrumu. Adījumus noteikti nevar žāvēt pie karstas krāsns, radiatora, kamīna vai tiešos saules staros, jo tad audums var kļūt ciets. Izklāj apģērbu vienmērīgi un ļauj tam pilnībā izžūt.

Tags

Veļas mazgāšana
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form