Vienkārša pamācība, kā izgrebt oriģinālu ķirbi mājokļa dekorēšanai Helovīnā
Foto: Shutterstock

Tuvojoties Helovīnam, iespējams, arī tavās mājās nolemts izgrebt tradicionālo šo svētku dekoru – ķirbi, piešķirot tam mazliet spocīgu un biedējošu vai, tieši pretēji, amizantu izskatu. Ķirbja grebšana nebūt nav sarežģīta, taču, nezinot dažus vienkāršus ieteikumus, kā to veikt pareizi, vari attapties vien milzu nekārtības vidū ar sagrieztiem pirkstiem un veikumu, ko nebūt nav vēlmes likt goda vietā. Lai tā nenotiktu, iepazīsties ar Telegraph.co.uk padomiem, kā izgrebt neatkārtojamu un oriģinālu ķirbi!

Nepieciešams:

 • Ķirbis;
 • Avīze;
 • Nazis;
 • Papīra nazis;
 • Karote;
 • Citrona sula vai vazelīns;
 • Svece;
 • Papīrs zīmējuma vai ornamenta šablonam.

Pagatavošana:

1. Izvēlies gludu un apaļu ķirbi. Jo neregulārāka būs tā forma, jo grūtāk ķirbi būs izgrebt. Tāpat pārliecinies, vai ķirbis ir svaigs un nav sācis pūt. Pretējā gadījumā grebšana var neizdoties, kā arī ķirbi nebūs iespējams uzglabāt gana ilgi, lai priecātos par savu veikumu.

2. Ar asu nazi nogriez ķirbja augšējo trešdaļu, izveidojot tik lielu "vāciņu", lai, to noņemot, varētu ērti izskrāpēt ķirbja mīkstumu.

3. Ar lielu karoti izskrāpē no ķirbja tā mīkstumu un sēklas, noņemot arī daļu mizas no iekšpuses un tā padarot ķirbi ērtāku grebšanai – jo plānākas būs tā sieniņas, jo vieglāk varēsi izveidot iecerētos ornamentus, kā arī caur to skaistāk cauri vizēs ķirbja iekšienē novietotās svecītes gaisma.

4. Kad ķirbis ir sagatavots grebšanai, pienākusi tās interesantākā daļa – ornamenta vai tradicionālās "sejas" veidošana. Tiesa, to noteikti nevajadzētu darīt improvizējot. Lai grebums patiesi izdotos tāds, kā plānots, izmanto šablonu, ap ko apvilkt kontūras, tā izveidojot zīmējumu, pēc kura vadīties grebšanas laikā. Kontūru vilkšanai izmanto asu nazi, vislabāk, papīra nazi, ar ko ievilkt īsas, pārtrauktas līnijas.

5. Izgriežot zīmējumu, dari to ar asu nazi, kā arī veic zāģējošas kustības, nevis garus vilcienus. Tā zīmējumu veidojošās aprises būs vieglāk kontrolēt.

6. Kad zīmējums ir izveidots, iezied griezuma vietas ar vazelīnu vai svaiga citrona sulu, kas neļaus tām apbrūnēt.

7. Kā pēdējo akcentu ķirbī ievieto sveci. Vispiemērotākā būs tējas svece, bet vari izvēlēties arī cita veida sveci, ieliekot to nelielā svečturī. Lai ķirbis nenokvēptu, tā aizmugurē izveido nelielu caurumu vai vairākus iegriezumus, pa kuriem izplūst sveces radītajiem dūmiem.

Ieteikumi veiksmīgākam darbam

 • Kā zināms, ķirbja grebšana nebūt nav tas tīrīgākais pasākums, tāpēc dari to, ķirbi turot virs avīzes.
 • Ja ķirbja grebšanu un dekorēšanu izmēģināsi pirmo reizi, neizvēlies pārlieku sarežģītus zīmējumus un ornamentus. Arī ierasti smaidīgā "sejiņa" ķirbi padarīs par lielisku dekorāciju.
 • Tā vieglāk ir izgrebt taisnas līnijas, izdomā, kā ar trijstūriem un četrstūriem aizstāt apļus un ovālus.
 • Ja ķirbis ir nestabils un grīļojas, vari nogriezt nelielu daļu no tā apakšas. Tas nebūs redzams, taču ķirbis būs krietni stabilāks un parocīgāks griešanai.
 • Ja neesi sajūsmā par ķirbja aromātu, tā iekšienē vari iekaisīt nedaudz kanēļa. Valda uzskats, ka tas palīdzēs ogai arī ilgāk saglabāties svaigai.
 • Lai saviem spēkiem veidotā dekora mūžs būtu ilgāks, ķirbi vari turēt arī ledusskapī, piemēram, tad, kad neesi mājās.
 • Šeit iespējams lejuplādēt šablonus zīmējumu veidošanai.

Source

DELFI Tava Māja

Tags

Helovīns Ķirbis
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form