Interjera pērles un antīkās vērtības – ko vērts meklēt krāmu tirdziņos
Foto: Shutterstock

Kā jau pavasara rosībā tas mēdz notikt, pamazām sāk atdzimt krāmu tirdziņu vietas, kur sev nevajadzīgās mantas un krājumus pārdod dažādi entuziasti. Lai arī krāmu tirdziņi lielākoties tiek uzskatīti par vietām, kur neko labu neatrast, patiesībā tieši šeit par niecīgām summām var iegādāties to, ko neatrast modīgajos veikalos.

Lai vai kāda mērķa vadīts dodies uz krāmu tirdziņu, jebkurai iegādātai lietai ir sava pievienotā vērtība. Visas nopērkamās lietās šeit ir ar savu vēsturi. No kurienes tā nākusi, kad iegādāta, kādiem mērķiem izmantota, kam piederējusi? Uz šiem un citiem interesējošiem jautājumiem atbildes sniegs paši lietu īpašnieki-tirgotāji. Ja nu tomēr pašam mājās ir gana daudz mantu, kas nav atradušas sev labāko vietu, tad iepazīsti apkopojumu ar vietām, kur iespējams nodot dažādas mantas.

Trauki ar pievienoto vērtību

Ja vien pašu krājumos jau nav vēsturiskās trauku kolekcijas, paplātes, tējas servīzes un porcelāna šķīvīši, pēc šādiem labumiem vērts aiziet uz krāmu tirdziņiem vai šāda tipa veikaliem. Protams, ikdienā tēju vai kafiju reti kurš izvēlēsies baudīt no porcelāna servīzes krūzēm, taču svētkos gan to var, tāpēc traukiem, ko izmantot vien svētku reizēm, noteikti jābūt katra mājās. Antīko lietu tirdziņos vērts doties medībās pēc kāda grezna kūkas šķīvja, limonādes krūkas, lielas salātu bļodas vai smalkām liķiera glāzēm, kas mūsdienās trauku veikalos nopērkamas jau pavisam citādā dizainā.

Interjera pērles un antīkās vērtības – ko vērts meklēt krāmu tirdziņos
Foto: DELFI

Antīkas mēbeles

Neatkarīgi no tā, vai esi antīku mēbeļu piekritējs vai nē, šo un to vērts pameklēt katram, turklāt jebkuru mēbeli var atjaunot un pielāgot esošajam interjeram. Ja iepaticies kāds antīks krēsls, kas pēc krāsas nepavisam nepiestāv mājas interjeram, to ar speciālu mēbeļu krāsu var mainīt līdz nepazīšanai un piešķirt lietai otro elpu. Lauku māju īpašniekiem noteikti vērts pievērst uzmanību skapjiem, plauktiem, lampām, dīvāniem, atpūtas krēsliem un citām mēbelēm, kas, iespējams, itin labi iederētos lauku šikā. Protams, kādu lietu, iespējams, vajadzēs uzfrišināt – pārkrāsot, nomainīt audumu, pāršūt vai kā citādāk uzlabot, tomēr jebkurā gadījumā tā būs pērle ar pievienoto vērtību, ko neatrast nevienā mūsdienu mēbeļu veikalā.

Grāmatas

Atsevišķos krāmu tirdziņos un veikalos visai plašā klāstā nopērkamas grāmatas. Senākas un ne tik senas, varbūt jau kādreiz lasītas, bet tomēr ļoti mīļas. Pat tad, ja nedaudz apbružātas un ar laika zobu, grāmatas noteikti ierindojas pie lietām, kam nevajadzētu vienaldzīgi paiet garām.

Interjera pērles un antīkās vērtības – ko vērts meklēt krāmu tirdziņos
Foto: DELFI

Antīkie priekšmeti

Šobrīd veikalos vairs neatrast elegantās kulta kafijas dzirnaviņas "Straume", ar ko pagatavot svaigi maltu kafiju vai samalt cukuru pūderī, taču pēc gadiem šādas lietas būs vēl vērtīgākas, tāpēc ir vērts apdomāt par šādu lietu nonākšanu savā īpašumā. To pašu var teikt par plašu atskaņotāju, vinila platēm, antīkajiem radio, šujmašīnām, telefoniem, kas var kalpot kā stilīgs aksesuārs interjerā un citas ierīces, kas savulaik bijušas tik lielā cieņā, kā šobrīd mums smalkākie viedtālruņi.

Senatnīgie virtuves gadžeti

Neskatoties uz to, ka šobrīd ir iespējams iegādāties teju visu dažādāko brīnumu gatavošanai, nekas nespēj pārspēt vecās, labās čuguna pannas, lielos kastroļus, antīkās tējkannas un citus piederumus. Un kā gan var aizmirst klasiku – ''sēnīšu'' pannu, alumīnija formiņas saldajiem riekstiņu kārumiem, trubiņas mīklas konusu gatavošanai un smagnējo vafeļu pannu, kurā izcepas pasakaini plānas vafeles? Tiem, kam patīk daudz laika pavadīt virtuvē un gatavot, vērts tirdziņos pameklēt arī metāla formiņu saldo rozīšu gatavošanai (metāla puķes formiņa drāts galā ar rokturi, lai to var mērcēt karstā eļļā).

Interjera pērles un antīkās vērtības – ko vērts meklēt krāmu tirdziņos
Foto: Stacy Spensley / cc

Lampas

Nav jau gluži tā, ka mūsdienās būtu iztrūkums pēc lampu piedāvājuma, tomēr antīku lietu veikalos un krāmu tirdziņos var atrast gluži vai zelta pērles apgaismojumam. Vērts pievērst uzmanību tām lampām, kam abažūri ir maināmi, tad tos itin viegli varēs pielāgot interjeram. Meklē galda lampas, stāvlampas un griestu lampas, iespējams, starp visiem niekiem izdodas atrast arī izcilus gaismas slēdžus.

Vintage stila pērles

Ja esi vintage stila piekritējs, tad senatnīgo lietu tirgotavās vērts meklēt tamborētus galdautus un galda salvetes, kas visbiežāk iegādājamas par niecīgu summu, bet smalkos trauku veikalos maksās krietni dārgāk. Tāpat galda klājumam noderīgi būs klasiskie svečturi. Starp citu, lielā daļā šādu tirdzniecības vietu var atrast arī romantisku motīvu aizkarus vai audumu gabalos, no kā pēc tam uzšūt galdautu vai spilvendrānas. Pievērs uzmanību, ja mani kaut kur mežģīņu darinājumus, tie šobrīd interjerā ir ļoti aktuāli, dažas idejas izmantošanai vari smelties šeit.

Mēbeles

Ja esi gatavs doties lielāku pērļu medībās, atsevišķās vietās var atrast ne vienu vien apbrīnas vērtu mēbeli. Dīvāns, kumode, mīkstais krēsls, klubkrēsls, kāda plauktu sistēma vai ķeblītis – iespējams, kāds savu sapņu mēbeli atradīs tieši šādās vietās. Pat tad, ja pirmajā acumirklī lieta nešķiet iegādes vērta, apdomā, vai to nevar atjaunot vai kā citādāk padarīt acīm tīkamāku.

Ja esi iekārojis doties pērļu medībās, bet nav ne jausmas, uz kurieni, tad noderīgs ceļvedis būs šis apkopojums.

Tags

Mēbeles Trauki Vintage

Comment Form