Foto: Shutterstock
Vakari un naktis kļūst arvien vēsākas, tāpēc arī segas un gultas veļu jau gribas nomainīt pret ko biezāku vai siltāku. Tā kā plānā gultas veļa un segas tagad skapī glabāsies vismaz piecus, sešus mēnešus, tā kārtīgi jāsagatavo, lai pavasarī to neizņemtu ar nepatīkamiem pārsteigumiem.

Mazgāšana

Visupirms svarīgi gultas veļu pirms nolikšanas ziemas miegā kārtīgi izmazgāt, pat tad, ja tas jau nesen darīts. Tas pats jādara ar segām un spilveniem. Gan segu, gan spilvenus vislabāk mazgāt veļas mašīnā, jo ar rokām neizdosies tik efektīvi izspiest ūdeni, iesaka ''Msn''. Mazāka tilpuma veļas mašīnā spilveni no segas, iespējams, būs jāmazgā atsevišķi, tomēr bez mazgāšanas nevajadzētu iztikt. Šeit atradīsi padomus, kā pareizi mazgāt dūnu segas un spilvenus.

Arī gultas veļai izmanto ražotāja norādes, kādā temperatūrā un režīmā vislabāk tekstilijas mazgāt.

Žāvēšana

Pēc cītīgās mazgāšanas seko žāvēšana, un šajā sakarā īpaši jāseko līdzi tam, lai skapjos liktu tik tiešām jau izžuvušas tekstilijas. Vislabāk žāvēt ārā, svaigā gaisā, ja nav iespējas, tad labi vēdinātā telpā. Gan segām, gan pārvalkiem jābūt pilnībā izžuvušiem, pretējā gadījumā salocītā veidā mitrums radīs nepatīkamu smaku.

Foto: Shutterstock

Gludināšana

Segas un spilvenus, protams, gludināt nevajag. Pietiks, ja ar rokām sabužināsi pildījumu, lai tas nezaudētu apjomu, bet salocīt gan vajadzētu.

Kas attiecas uz pārvalkiem, tos noteikti izgludini. Tādā veidā tekstilijas skapī aizņems mazāk vietas, neveidosies neglītas ieloces un burzījumi, turklāt gludināšana papildus izžāvēs audumu.

Glabāšana

Gan segām un spilveniem, gan gultas veļai piemērota vieta būs kādā skapī, kur netiek klāt putekļi, bet tajā pašā laikā mēbele laiku pa laikam tiek virināta, lai ieplūstu gaiss. Gultas veļai un segām, spilveniem nepatiks slēgti, tumši kakti, jo ar laiku tā sasmakos, tāpēc izvēlies plauktus, kas ik pa laikam tiek atvērti. Ja nav tādas iespējas, izmanto kādu no šiem padomiem, kā iesmaržināt drēbju skapi ar dabīgiem līdzekļiem, un pat pēc ilgāka laika perioda segas un pārvalki patīkami smaržos.

Foto: Shutterstock

Kā pareizi nolikt segas? Visbiežāk ierasts segas salocīt vairākās daļās, bet pareizāk būtu to pārlocīt gareniski vienreiz un tad sarullēt. Tādā veidā vienā plauktā var ielikt pat divas sarullētas segas, turklāt tā tik ļoti nesaspiedīsies un nezaudēs apjomu. Spilvenus plauktos liec nevis vienu virs otra, bet gareniski, lai arī tie nesaspiestu viens otru.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!