Ātrā metode, kā attīrīt aizsērējušu izlietni

Ātrā metode, kā attīrīt aizsērējušu izlietni
Foto: Shutterstock

Ziepju putas, ēdiena paliekas, mati, smiltis, netīrumi… tas viss ietek izlietnes sifonā, tāpēc nav jau brīnums, ja kādā brīdī no šīs vietas sāk nākt nepatīkama smaka un ūdens pa to aiztek arvien, arvien lēnāk. Taču tas nenozīmē, ka ar to jāsadzīvo. Aizlienē šo padomu, kā visai ātri tikt galā ar šo problēmu vannasistabā vai virtuvē.

''Post College Revelations'' raksta, ka vispirms izlietnes notekas daļā jāiekaisa labi daudz sodas – ar pusi tases vajadzētu pietikt. Sodu ieber sifonā, lai tā sabirst arī dziļāk. Tad aplej sodu ar tikpat lielu daudzumu (pusi tases) etiķi. Šajā brīdī soda sāks putoties, bet tā tam ir jābūt, tāpēc atstāj šādi masu putoties uz 15 minūtēm.

Tad, kad redzi, ka soda vairs neburbuļo un pagājis pietiekams laiks, ielej notekas daļā karstu ūdeni un uzreiz uzliec kādu plastmasas trauciņu, nedaudz piespiežot to. Tādējādi ūdens tik ātri neaiztecēs un tas reaģēs ar sodu un etiķi. Karsto ūdeni ik pa brīdim uzlej atkal, lai tas aizskalo sodu ar etiķi, kas attīrīs sifonu dziļāk un attīrīs radušos aizsērējumu.

Pēc tam, kad izlietne iztīrīta, izskalo to kārtīgi ar siltu ūdeni, ja nepieciešams, izmanto kādu birsti.

Svarīgi ikdienā tīrīt izlietnes aizbāzni – ja ap to aptinušies mati, notīri tos un ar mazgāšanas līdzekli nomazgā arī pašu aizbāzni. Ilgi netīrīts, arī tas traucē pienācīgi aizskalot ūdeni.

Source info

DELFI Tava Māja


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl


Tava Māja iesaka