Kā pareizi mazgāt apdrukātu un apgleznotu gultas veļu
Foto: Shutterstock

Gultas veļas ir daudz un dažādas, un katrai no tām ir nedaudz atšķirīgas prasības kopšanā. Ja gultu rotā kāda mākslinieka radīta gultas veļas, kas apzīmēta vai apgleznota kādā interesantā tehnikā, vai aplīmēta ar dekoratīviem elementiem, svarīgi ievērot pareizu kopšanu.

Poļina un Deniss Goloburdas no vietējā uzņēmuma ''Creative Pillow'', kuri ikdienā rada apdrukātu, apgleznotu gultas veļu, iesaka jebkuru 100% kokvilnas izstrādājumu, kas apgleznots ar roku vai papildināts ar dekoratīviem elementiem, mazgāt ne vairāk kā 30 grādu temperatūrā. Lai zīmējums saglabātos tikpat košs un izteiksmīgs vēl ilgi, nav ieteicams izmantot balinātāju, kas satur hloru. Tieši šie divi komponenti – temperatūra un balinātājs ir noteicošie, cik kvalitatīvs izskatīsies zīmējums pēc laika.

Kas attiecas uz piemērotāko mazgāšanas režīmu, speciālisti rekomendē šajos gadījumos uzstādīt saudzīgo mazgāšanas funkciju delikātiem audumiem, taču, ja mājās ir veļas žāvētājs, šāda tipa gultas veļai to labāk neizmantot. Svarīgi gultas veļu pēc mazgāšanas kārtīgi izžāvēt un tad izgludināt, jo saņurcītā veidā druka, zīmējums var mainīties, bet gludinot tā noteikti jāizgriež uz otru pusi, lai krāsojums nemainītu izskatu.

Tags

Gultas veļa
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form