Gludināšanas noslēpumi: interesanti fakti, kas palīdzēs šī darba veikšanā
Foto: Shutterstock

Drēbju gludināšana reizēm var aizņemt no piecām minūtēm līdz pat vairākām stundām – tas, protams, atkarīgs no gludināmo apģērba gabalu skaita. Lai darbiņš nebūtu veikts velti, jāņem vērā materiālu īpatnības, tāpēc apkopojām dažādus padomus, kuru ievērošana atvieglos darba gaitu.

Nenoliedzami cilvēki negludina drēbes pēc katras vilkšanas reizes, un gadās svārkus vai kreklu aši iemest atpakaļ skapī. Atceries, ka gludināt drīkst tikai tīru veļu, jo karstums gludināšanas procesā pat vismazākos un neredzamākos netīrumus padarīs redzamus.

Vai pa ausu galam kādreiz nācies dzirdēt, ka pirms gludināšanas veļa jāsalāpa? Tieši tā arī ir – ja apģērbā ir kādi nelieli caurumiņi, tad neaizšūšanas gadījumā tie var izplesties lielāki.

Nav ieteicama pirms gludināšanas veļu pilnībā izžāvēt. Apģērbs izskatīsies perfekti gludināts, ja tas būs nedaudz mitrs, taču gadījumos, kad veļa pāržāvēta, vari pārklāt gludināmajam dēlim mitru palagu.

Lai audums neizstaipītos, slīpi griezta auduma mala jāgludina diega virzienā. Ja tev ir pietiekami daudz laika, lai pievērstos uzlabotai veļas gludināšanai, paturi prātā arī, ka biksēm labāk turēsies vīle, ja vispirms tās iegludināsi caur vieglā etiķūdenī samērcētu drānu.

Gludināšanas noslēpumi: interesanti fakti, kas palīdzēs šī darba veikšanā
Foto: PantherMedia/Scanpix

Zīda audumi un vilnas izstrādājumi jāgludina no kreisās puses, turklāt jāatceras, ka gludināšanas procesā zīdu nedrīkst mitrināt, jo tad iespējama drēbes sakrokošanās. Ar volānu gludināšanu rīkojies sekojoši – vispirms izgludini malu, bet pēc tam pārējo daļu.

Ar tilla aizkariem un sievietēm tik ļoti tīkamajām mežģīnēm arī nemaz nav tik viegli. Viens no variantiem, kā labāk gludināt mežģīnes, ir to iecietināšana (trīs ēdamkarotes cietes uz pieciem litriem ūdens) un pēc tam gludināšana tikai no kreisās puses. Turpretī rūpīgi iztaisnotos tilla aizkarus jāpiesprauž pie līdzenas virsmas un tad jāķeras klāt gludināšanai.

Kokvilnas kreklu gludināšanā ņem vērā, ka vispirms ieteicams gludināt piedurknes, un tikai pēc tam aproces, muguras daļu un apkakli. Lai vīriešu kaklasaitei gludināšanas procesā neizspiestos šuve labajā pusē, tā jāuzvelk uz kartona strēmeles.

Skaidrs, ka liela loma gludināšanā ir pašam gludeklim, tāpēc pievērs uzmanību arī tā tīrībai. Visai vērtīgus ieteikumus, kā notīrīt gludekļa piedegušo apakšu, lūko šeit.

Padomi apkopoti no grāmatas "Mazi noslēpumi mājsaimniecībā".

Tags

Apģērba kopšana Drēbes Veļas mazgāšana
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form