Kad viesi plāno pārnakšņot: 10 uzkopšanas darbiņi pirms ciemiņu ierašanās

Kad viesi plāno pārnakšņot: 10 uzkopšanas darbiņi pirms ciemiņu ierašanās
Foto: Shutterstock

Ciemiņu uzņemšana asociējas ar divējādām izjūtām, jo būs lieliska iespēja satikt draugus, bet tajā pašā laikā jāatceras, ka nepieciešams uzpucēt mājokli un viesiem pagatavot kaut ko garšīgu. Lai gan šķiet, ka visas vietas mājoklī jau ir sakoptas, allaž gadās kaut ko piemirst, tāpēc "Tava Māja" piedāvā sarakstu ar lietām, kuras vajadzētu notīrīt un uzpucēt pirms ciemiņu klātbūtnes.

Iedvesmojoties no portāla "Housebeautiful", piedāvājam 10 nelielus darbiņus, kas veicami pirms viesu ierašanās naktsmītnē vai jūsmājās.

Notīri televizora pulti. Pirms tu viesiem saki, ka varat skatīties visu ko vēlaties, neaizmirsti pirms tam notīrīt televizora pulti. Nebūs patīkami, ja viesu rokās nonāks apputējusi un netīra pults. Noslauki to pirms viesu ierašanās ar antibakteriālām salvetēm.

Iztīri mikroviļņu krāsni. Viesi taču nevēlas zināt, ka pagājušajā nedēļā ēdi tomātu mērci vai kaut ko taukainu, kas palicis piekaltis pie mikroviļņu krāsns sieniņām. Šeit un šeit varēsi izlasīt, kā ātri un efektīvi iztīrīt mikroviļņu krāsni. Lai cik spējīga mikroviļņu krāsns būtu, ir daži produkti un virtuves piederumi, kurus nekādā gadījumā nedrīkst tajā likt, lai uzsildītu. Šeit atradīsi lietas un produktus, kurus nevajadzētu likt mikroviļņu krāsnī.

Nospodrini izlietnes krānu un dušas klausuli. Ņem talkā tīrīšanas līdzekļus, lai vannasistabu vai virtuvi darītu spožu. Tāpat neaizmirsti arī nospodrināt spoguļus, kā arī pārliecināties, vai vannasistabā un virtuvē ir svaigs dvielis, piepildītas ziepes un citi mazgāšanās līdzekļi.

Iztīri ziepju un zobu birstes turētāju. Kurš gan grib mazgāt rokas ar ziepēm, kas burtiski grimst trauciņā, kas ir ar ūdeni? Iztīri ziepju trauciņu, lai tas izskatās kā jauns! Ja nepieciešams, tad iegādājies jaunas ziepes, lai radītu labāku iespaidu.

Notīri dušas sliedes vai sliekšņus. Nereti dušas sliedēs mēdz ieķerties mati un citi netīrumi, tāpēc pievērs uzmanību šīm vietām. Kā norāda "Housebeautiful", lielisks palīgs dušas sliežu tīrīšanā ir etiķis. Nepieciešams ar to samitrināt papīra dvieli, kā arī to novietot vismaz 30 minūtes uz netīrajām sliedēm. Pēc tam atliek noskrubēt ar birstīti netīrās vietas. Ja mājās nav etiķa, tad pielieto tīrīšanas līdzekļus, lai cīnītos ar netīrumiem.

Pievērs uzmanību dušas aizkariņiem. Nav patīkami, ja uz dušas aizkariem ir pelējuma kārta, tāpēc pārbaudi, vai tie ir labā stāvoklī. Ja nepieciešams, tad aizkarus izmazgā vai iegādājies pilnīgi jaunus.

Atbrīvo ventilācijas restes no netīrumiem. Parasti uzkopšanas darbiņos tiek piemirsts par ventilācijas restēm vai sistēmām, kas arī lēnām ir pārklājušās ar putekļu kārtiņu vai kādu zirnekļu tīklu. Netīrumus vispirms vari izsūkt ar putekļu sūcēju, bet pēc tam tās notīri ar mitru lupatiņu. Vieglākais veids, lai to varētu izdarīt, ir mitro lupatiņu uzlikt uz galda naža, bet tad lēnām izslaucīt restes.

Noslauki un notīri žalūzijas. Lai gan šķiet, ka šis darbiņš varētu būt viens no grūtākajiem, neļauj slinkumam sevi uzveikt! Kā mājas apstākļos tīrīt un mazgāt žalūzijas, lasi šeit un šeit. Portāls "Housebeautiful" žalūziju tīrīšanai iesaka talkā ņemt virtuves knaibles, kurām aptin apkārt lupatiņu. Lai tā neslīdētu nost – aptin lupatiņu ar gumijām. Vēlāk atliek vien samitrināt drānu un tīrīt putekļainās žalūzijas.

Uzliec tīru un smaržīgu gultasveļu. Piekritīsiet, ka nav nekas patīkamāks par gulēšanu izmazgātā gultasveļā. Ja nepieciešams, tad arī spilvenus vari izmazgāt vai izdauzīt no putekļiem. Kā pareizi mazgāt segas un spilvenus, lasi šeit un šeit.

Parūpējies par grīdsegu tīrību un sakoptu mājokļa ieeju. Pirmais iespaids allaž ir bijis svarīgs, tāpēc pievērs uzmanību arī savai mājokļa ieejai, proti, vai ir tīra grīda, izdauzīta grīdsega un noslaucītas virsmas.

Source info

DELFI Tava Māja


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl


Tava Māja iesaka