Noderīgi ieteikumi ziemas drēbju uzglabāšanai līdz nākamajai sezonai
Foto: Shutterstock

Tas brīdis, kad visas ziemas drēbes tiks aizliktas skapja tālākajā plauktā, strauji tuvojas. Ja ir iespējams, gada aukstās sezonas apģērbu ieteicams neatstāt turpat skapī, lai tas lieki nemaisītos pa kājām, bet gan likt kastēs. Dažādos noderīgos drēbju uzglabāšanas padomos dalās "The Spruce" eksperti.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Saprotams, visas ziemas drēbes likt prom nevajag – kāds siltais džemperis var noderēt arī drēgnākos vasaras vakaros, kuru iespējamība mūsu platuma grādos nav maza. Taču lielos vilcienos pēc sezonas drēbju skapi ieteicams "iztīrīt" no cepurēm, cimdiem, zābakiem, siltās veļas, mēteļiem un tamlīdzīgām lietām. Lūk, turpinājumā pāris ieteikumi gan tiem, kuri drēbes liek kastēs, gan arī tiem, kuri tās vienkārši parasti aizliek tālākajā skapja stūrī.

Tīrības pārbaude

Ja, paskatoties uz apģērbu, šķiet, ka tuvāko mēnešu laikā to vairs nevilksi, pārbaudi vai tas ir tīrs un smaržīgs. Biežas, bet nelūgtas skapju viešņas ir kodes, kuras īpaši iecienījušas netīru apģērbu un var sabojāt iemīļotās drēbes. Tāpat drēbju tīrības pārbaude nepieciešama, lai pārliecinātos, ka uz tām nav palikuši kādi grūti iztīrāmi traipi, piemēram, tintes vai biešu pleķi, kas "ieēdīsies" apģērbā. Pēc vairākiem mēnešiem tos iztīrīt būs ārkārtīgi sarežģīti, nevar izslēgt arī iespējamību, ka tās vairs nebūs valkājamas.

  • Vairāk par metodēm, kā iztīrīt dažādus traipus, uzzini šajā rakstā.

Pareizās kastes izvēle

Neapšaubāmi, ne visiem mājas ir tik daudz vietas, lai vēl kaut kur atrastu rūmi palielai mantu kastei, kas netraucētu ikdienas darbu veikšanu. Kā minēts iepriekš, ja ir iespēja, tās var aizvest uz laukiem vai atstāt pieliekamajā, pārliecinoties, ka tām netiks klāt mitrums. Taču, ja drēbju kastei tomēr jārod vieta, labs variants ir meklēt līdzīgus priekšmetus, kas mājās atrodas jau šobrīd, piemēram, ceļošanas koferus, kuri stāv tukši.

Tīra, tumša, vēsa un sausa

Tieši tādai jābūt vietai, kurā plāno likt drēbes, lai tās nākamajā sezonā varētu atkal vilkt mugurā. Drēbes nevajadzētu likt tuvu sildierīcēm, jo precīzi jau nevar zināt, kad ņemsi tās atkal laukā. Sausums pasargās no mazo, nelūgto viešņu ciemošanās, taču to turēšana tumšā vietā garantēs, ka drēbes neizbalēs saules staru dēļ. Tieši tāpēc var nederēt vienkārša drēbju novietošana uz skapja augšas, šādā variantā tās arī krās putekļus un pēc ilgāka laika stāvoklis var būt patiesi bēdīgs.

Nevajag atstāt uz pakaramajiem

Ja nu tomēr mantu uzglabāšana ārpus skapja tev nešķiet saistoša, tās tomēr ieteicams vismaz noņemt no pakaramajiem – tas īpaši attiecas uz džemperiem un adītiem priekšmetiem. Ja tās ilgstoši stāv uz pakaramajiem, ļoti iespējams, izstaipīsies un zaudēs savu izskata burvību.

Drēbju revīzija

Tāpat svarīgi kritiski pārskatīt, kā aizvadītajā ziemā drēbes ir valkātas – vai kādas nav nonēsājušās, kļuvušas par mazu vai vienkārši jau ilgāku laiku vairs netiek ietvertas tavā garderobē. Apskati drēbju stāvokli un novērtē, vai tās atdodamas labdarībai vai kādam citam, kurš par šādu dāvanu varētu būt priecīgs. Tādējādi atbrīvosies no liekajām mantām, un orientēties drēbju skapī būs daudz vieglāk.

Šajā rakstā atradīsi apkopojumu par mantām un priekšmetiem, no kuriem ieteicams atbrīvoties bez žēlastības.

Tags

Drēbes Ziema
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form