Dzīvoklis pirmajā stāvā: plusi un mīnusi
Foto: Shutterstock

Ļoti bieži dzirdēts teiciens, ka dzīvokli noteikti nevajag izvēlēties ēkas pirmajā stāvā. Lielākoties šis arguments tiek saistīts ar drošības apsvērumiem, bet – vai tiešām dzīvoklim pirmajā stāvā ir tikai mīnusi, ne plusi, lūkojam rakstā tālāk.

Piekritīsiet, ka dzīvokļa izvēlē allaž svarīga ir arī tā atrašanās vieta. To var arī viennozīmīgi teikt par dzīvokli pirmajā stāvā. Vai tas atrodas tuvu vārtiņu ieejai vai ielai, kā rezultātā, iespējams, varēs dzirdēt vārtiņu klaudzoņu vai auto piebraukšanu, vai mājoklis pirmajā stāvā būs pietiekami drošs – varbūt ap māju ir žogs vai arī logos iestiprinātas restes, kas pasargās no garnadžiem. Arī portāla "Cālis" foruma dalībnieki ir aktīvi diskutējuši par dzīvokļiem pirmajā stāvā. Diskusijās cilvēki secina, ka pirmā stāva dzīvokļi ir ļoti dažādi. Un viņiem nevar nepiekrist, jo visus pirmā stāva dzīvokļus nevar "bāzt vienā maisā", jo, piemēram, vienam garāmgājējs var ielūkoties logos, bet citos dzīvokļos pirmā stāva dzīvokļi ir tik augsti, ka neviens tajos ielūkoties nevar.

Rakstā zemāk aplūkojam to, kādi ir plusi un mīnusi dzīvoklim pirmajā stāvā.

Mīnusi


Ietekmīgais ASV izdevums "Washington Post" ir aplūkojis ne tikai neērtības, ko rada dzīvošana pirmajā stāvā, bet arī ieguvumus. Viens no medija minētajiem trūkumiem ir tieši trokšņi, jo pirmajā stāvā dzīvojošie var labi dzirdēt kaimiņus, kuri klaudzina savas pastkastītes vai aizver ārdurvis. Tāpat medijs min, ka vēl viens mīnuss ir privātums, jo pirmā stāva iemītniekiem obligāti mājās jāpadomā par žalūziju ierīkošanu vai arī kādiem biezākiem aizkariem, lai cilvēki nelūkotos iekšā pa logiem.
"Cālis" foruma aktīvisti kā mīnusus min šādas lietas:

 • dzīvoklī naktī var spīdēt iekšā laternu gaismas, bet šo problēmu var atrisināt ar gaismu necaurlaidīgiem aizkariem;
 • nereti pirmajā stāvā jūtama smaka no pagraba vai kaķu iezīmētajām teritorijām;
 • pirmajā stāvā labāk dzirdami trokšņi;
 • aukstākas grīdas;
 • skats pa pirmā stāva logu nav tik labs kā augstākos stāvos;
 • apgaismojums nav labs – pirmā stāva dzīvokļi ir pustumsā;
 • vairāk varēs just kanalizācijas ķibeles.

Plusi


Savukārt pie plusiem "Cālis" foruma lietotāji uzskaita šādas lietas:

 • ārkārtas situācijā var viegli izkļūt pa logu;
 • maziem bērniem un mājdzīvniekiem draudzīgs stāvs;
 • viegli visu nest, jo nav kāpņu;
 • karstā vasarā ir vēss.

"Washington Post" pie plusiem pieskaita dzīvokļa izmaksas, jo dzīvokļi pirmajā stāvā maksājot lētāk. Tāpat, kā vēsta "Washington Post", dzīvoklis pirmajā stāvā atvieglo dzīvi, proti, ērtāk ir ievākties, nest smagos iepirkuma maisiņus vai izvest pastaigā suni. Turklāt nevajag satraukties par to, vai lifts strādās vai nē.

Arī portāls "Rent" norāda, ka ievākšanās vai izvākšanās pirmā stāva dzīvoklī ir krietni vien vieglāka, jo smagās kastes vai mēbeles nevajag stiept pa kāpnēm augšā, lejā. Lūk, ko vēl portāls skaita pie ieguvumiem, ja lem par labu dzīvoklim pirmajā stāvā: vasarās šie dzīvokļi ir vēsāki, kā arī pirmā stāva mājokļi ir ļoti labi piemēroti bērniem vai cilvēkiem, kuriem ir mājdzīvnieki, piemēram, tie paši iepriekšminētie suņi.

Savukārt portāls "Apartment Guide" kā plusu min kaimiņu nebūšanu apakšstāvā, jo viņi nedzirdēs tavu pārvietošanos pa mājokli vai mēbeļu pārstumdīšanu. Tāpat vēl pie plusiem portāls uzskaita ātrāku pieejamību dārzam vai zaļajai zonai, kā arī automašīnas vai velosipēda tuvumu, jo nevajadzēs gaidīt liftu vai iet pa kāpnēm lejā vairākus stāvus, lai nonāktu pie braucamrīkiem. Kā ieguvums vēl tiek minēts pastkastītes tuvums.

Ko tu domā par dzīvokļiem pirmajā stāvā? Padalies ar saviem novērojumiem komentāru sadaļā vai arī aptaujā zemāk!

Tags

Dzīvoklis
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form