Foto: Shutterstock

Ik gadu mājokļa iekārtojumā valda jaunas tendences, un arī šogad pazīstamais krāsu institūts un autoritāte "Pantone" ar dizaineriem paziņojis 2020. gada modīgāko krāsu. Skaidrs ir viens – katru gadu mājokļa pārvērtības taisīt būtu dārgs prieks, bet, ja savā īpašumā kādu laiku neesi veicis remontu vai arī mēbeles tavās mājās ir krietnu laiku, tad varbūt jaunajā gadā beidzot jāieplāno remonts un jaunu mēbeļu iegāde.

Šoreiz no padomu krātuves esam izcēluši rakstus par mājokļa interjera tendencēm, kas izgājušas no modes. Esam aplūkojuši ne tikai lietas, kas bija ļoti aktuālas deviņdesmitajos gados un eiroremonta laikā, bet arī pavisam nesen – pirms trim, četriem vai pieciem gadiem.

Rakstos varēsi atrast informāciju ne tikai par interjera stiliem un apdares materiāliem, kuriem jāteic ardievas, bet arī varēsi izlasīt informāciju par dizaina elementiem un aksesuāriem, kas savu aktualitāti ir zaudējuši.

Lūko zemāk lietas, kuras mājoklī par modīgām vairs uzskatīt nevar!

Astoņas pazīmes tam, ka māja ir iestrēgusi deviņdesmitajos gados

Foto: Shutterstock


Tendences nāk un iet, bet ir lietas, kas nekad nezaudē savu aktualitāti. Arī deviņdesmitajos gados daudzas lietas tika uzskatītas par stilīgām, bet ne viss ir aktuāls šobrīd. Varbūt šis ir īstais brīdis, lai savās mājās ienestu jaunas interjera vēsmas.

Portāls "House Beautiful" ir apkopojis astoņas lietas, kuras liecina par to, ka mājas interjers ir iestrēdzis 1990. gados. Tāpat tiek sniegti arī vērtīgi padomi, ko darīt un uzlabot, lai atsvaidzinātu veco mājas interjeru.

Viss 50 toņu bēšās nokrāsās

Nav īsti izskaidrojuma, kāpēc 90. gados viss bija iecienīts bēšos toņos — sākot no sienām, mēbelēm un beidzot ar aksesuāriem. Jā, tā ir neitrālu toņu palete, bet tajā pašā laikā tā ir ļoti garlaicīga un vienmuļa.

Vēlāk daudzos mājokļos ļoti aktuāls bija pelēkais tonis, bet tagad teju katrā mājoklī ir viena siena baltā krāsā. Jebkura no šīm krāsām jūsu interjeru padarīs dzīvelīgāku, ja vien jūs neizdomāsiet to izvēlēties gan sienām, gan interjeram, gan mēbelēm.

Lasīt vairāk

Dizainere nosauc 12 interjera tendences, kas izgājušas no modes

Foto: Shutterstock


Interjera mode mainās – gluži kā apģērbu tendences. Kas vieniem savulaik šķita stilīgs un katram bija jānopērk, tas tagad palicis pagātnē. "Design Therapist" interjera arhitekte Anita Lūse "Tava Māja" ieskicē 12 lietas, kas izgājušas no modes.

"Interjera un modes entuziastiem šī noteikti ir svarīga tēma, taču, manuprāt, galvenais interjerā, līdzīgi kā modē, saprast, kas uzrunā un patīk pašam, jo tendences mainās ik pēc pāris mēnešiem, bet stils ir tas, kas katram cilvēkam ir personisks un autentisks. Neapšaubāmi, paši oriģinālākie interjeri ir tie, kuri neseko nekādiem kanoniem un kuros jūtama personība un dvēsele," uzskata interjera arhitekte.

"Ja tomēr kāds no "neaktuālajiem" elementiem un piegājieniem šķiet sirdij tuvs, no tā nevajag atteikties modes vārdā," mudina speciāliste.

Lasīt vairāk

Atmiņās gremdējoties: interjera tendences, kas bija aktuālas eiroremonta ērā

Foto: Shutterstock


Līdzīgi kā skatāmies savas vai vecāku bērnības fotogrāfijas un ar izbrīnu vērojam, kāda nesaprotama mode biju apģērbu jomā, to pašu var attiecināt uz interjeru. 10–20 gadi ir pietiekami ilgs laika periods, lai salīdzinātu un secinātu, kas kādreiz bijis aktuāls, bet tagad interjerā jau teju neiedomājams.

Kas tev pirmais nāk prātā, atceroties interjeru pirms 10 vai vairāk gadiem? Mazas, šauras istabas, kur vieta atrasta visam un vēl vairāk – šķiet par minimālismu kādreiz nebija ne runas. Māksla bija vienā nelielā telpā ietilpināt visu nepieciešamo un vēl atrast kādu brīvu stūrīti. Tāpat nevar nepieminēt dažādus jauninājumus telpas plānojumā – bāra letes virtuvē un ovālas formas arkas durvju vietā. Šīs un citas eiroremonta laikam raksturīgās iezīmes ''Tava Māja'' lasītājiem atgādina interjera dizainere.

Lasīt vairāk

Interjera tendences, kas izgājušas no modes uz neatgriešanos

Foto: Shutterstock


Lai arī mēdz teikt, ka mode vien griežas uz riņķi, un ik pa laikam aktuāls kļūst kaut kas, kādreiz jau bijis, interjera jomā ir dažas lietas, kas pēc dizaineru domām varētu arī pazust uz neatgriešanos. Var jau būt, ka pēc gadiem kaut kas atkal uzjundīs aktualitātēs, tomēr šobrīd grūti tam noticēt, ka jūsmosim par dekoratīvajām tapešu apmalēm vai mākslīgajiem ziediem katrā telpā.

''Elle Decor'' apkopojis ļoti interesantas interjera sastāvdaļas, kas uzjundīs sentimentālas atmiņas ne vienam vien, bet iespējams, vēl kādam atklās, kas tad kādreiz bijis pēdējais modes kliedziens.

Viens no pirmajiem elementiem, kas nāk prātā, runājot par modi interjerā, ir sienu apdare. Savulaik nemaz nebija runa, ka varētu būt kas labāks par tapetēm, turklāt jo interesantākiem musturiem klātas, jo labāk. Šādas tādas interesantas iezīmes par tapešu lietojumu Latvijā vari uzzināt šeit.

Lasīt vairāk

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!