Atmiņās gremdējoties: interjera tendences, kas bija aktuālas eiroremonta ērā
Foto: Shutterstock

Līdzīgi kā skatāmies savas vai vecāku bērnības fotogrāfijas un ar izbrīnu vērojam, kāda nesaprotama mode biju apģērbu jomā, to pašu var attiecināt uz interjeru. 10–20 gadi ir pietiekami ilgs laika periods, lai salīdzinātu un secinātu, kas kādreiz bijis aktuāls, bet tagad interjerā jau teju neiedomājams.

Kas tev pirmais nāk prātā, atceroties interjeru pirms 10 vai vairāk gadiem? Mazas, šauras istabas, kur vieta atrasta visam un vēl vairāk – šķiet par minimālismu kādreiz nebija ne runas. Māksla bija vienā nelielā telpā ietilpināt visu nepieciešamo un vēl atrast kādu brīvu stūrīti. Tāpat nevar nepieminēt dažādus jauninājumus telpas plānojumā – bāra letes virtuvē un ovālas formas arkas durvju vietā. Šīs un citas eiroremonta laikam raksturīgās iezīmes ''Tava Māja'' lasītājiem atgādina interjera dizainere Andra Eriņa no ''Telpu Dizains''.

Telpu konfigurācija

Viena no galvenajām iezīmēm ir daudz izliektu nišu pie griestiem, kas papildinātas ar iebūvētu apgaismojumu. Tajā laikā tās bija halogēna lampas, mūsdienās aizstājot jau ar LED spuldzēm. Nišas tolaik izbūvēja dažādu formu, dažāda lieluma proporcijās un ar diezgan daudz gaismekļiem, kuri ikdienas dzīvē ne vienmēr pildīja vēlamo efektu – kā mājīgu un gaišu apgaismojumu. Šajā sakarā dizainere min arī speciāli izbūvētas nišas, kas tika papildinātas ar stikla plauktiem un iebūvētu apgaismojumu.

Daudzviet parādījās apvienotas telpu zonas, kur durvju vietā izmantotas ovālas formas arkas vai atstāta daļa sienas plauktu veidā. Citkārt sienu nojauca pavisam un tās vietā izbūvēja rīģipša plauktus ar iebūvētu apgaismojumu. Pēc šāda paša principa aktuāli kļuva apvienot arī lodžijas ar guļamistabu vai viesistabu, rodot vairāk vietas telpā.

Atmiņās gremdējoties: interjera tendences, kas bija aktuālas eiroremonta ērā
Foto: Shutterstock

Arī mūsdienās telpā tiek izmantotas rīģipša nišas, plaukti, izbūvēti griesti un grīdas paaugstinājumi, tomēr pieņemot lēmumu veidot šādu elementu, ideja tiek rūpīgāk apdomāta un saskaņota. Galvenā atšķirība, ja to ir veicis dizainers – šis elements kalpo kā akcents vai tam atvēlēta loma telpā, kas mijiedarbojas ar pārējo iekārtojumu. Tas izpalika pirms daudziem gadiem, kad sākās eiroremonta ēra. Varēja ieraudzīt daudz dažādu formu detaļas, elementus, nišas, izbīdījumus, plauktus, un tie visi lielākoties nebija harmoniski, pārdomāti un saskaņoti. Tas vairāk atgādināja eksperimentu, kurš līdz galam nav izdevies vai arī nebija nojausmas, kā tam skaisti izskatīties.

Tags

Krāsas interjerā Lasāmgabali

Comment Form