Mazgājot trauku mašīnā: kāpēc ieteicams pievienot etiķi
Foto: Shutterstock

Trauku mazgājamā mašīna daudzās ģimenēs ir teju vai debesu dāvana, taču reizēm pēc kārtējā izmazgātā cikla nākas saskarties ar vilšanos – piemēram, nespodrām glāzēm, kuras vēlreiz jāpārmazgā ar rokām. Kā raksta "Reader's Digest", šai problēmai var teikt ardievas uz neatgriešanos, katrā mazgāšanas reizē bļodiņā ielejot nedaudz galda etiķa.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Bieži vien galvassāpes sagādā cietais ūdens, kas pēcāk atstāj neglītas un redzamas "pēdas" uz traukiem. Lai gan ūdeni ir iespējams mīkstināt (par likstām un mīkstināšanas iekārtām lasi šeit), rasts arī vienkāršāks risinājums, kā ietaupīt laiku un pārliecināties, ka nebūs jāveic dubults darbs. Atbilde – galda etiķa pievienošana katrā mazgāšanas reizē tieši pirms ierīces ieslēgšanas!

Nenoliedzami, daudzām lietām, kas atrodamas virtuves skapītī, piemīt izcilas tīrīšanas un spodrināšanas spējas, kas atvieglo ikdienas dzīvi, taču soda un šī trika galvenais varonis – etiķis – pārspēj visus. Viena no izplatītākajām kļūdām, lietojot trauku mazgājamo mašīnu, ir tās darbināšana pārāk tukšā un pārpilnā stāvoklī, tāpēc pārliecinies, ka no vienas galējības nekrīti otrā.

Kad esi drošs par tās esamību darba kārtībā, iestiprini kādā brīvākā vietā nelielu trauciņu, kas līdz pusei piepildīts ar etiķi. Paturi prātā, ka etiķi nevajag liet speciālajām tabletēm vai mazgāšanas līdzeklim paredzētajā vietā, lai ierīci nesabojātu. Tāpat tikai etiķis brīnumu lietas nedarīs, tāpēc bez iepriekš minētajām, mazgāšanai paredzētajā tabletēm arī neiztikt.

Noteikti pārbaudi, lai bļodiņa ar ielieto saturu stingri turētos novietotajā vietā un netraucētu citu trauku mazgāšanu. Starp citu, šo paņēmienu laiku pa laikam ieteicams arī izmantot profilakses nolūkos – lai iztīrītu trauku mazgājamo mašīnu un paildzinātu tās lietošanas laiku. Tīrīšanas reizēs citus šķīvjus, bļodas vai glāzes mazgāšanas cikla laikā ierīcē neliek.

Par kļūdām trauku mazgāšanas mašīnu lietošanā un kopšanas knifiem uzzini šajā rakstā.

Savukārt rakstos zemāk vari izlasīt, kur vēl mājas darbos noderēs etiķis, kā arī varēsi uzzināt, kādos darbos etiķi labāk nevajadzētu lietot.

Galda etiķis – 'labā roka' mājas darbos

Mazgājot trauku mašīnā: kāpēc ieteicams pievienot etiķi
Foto: stock.xchng

Etiķi ierasts izmantot dažādu kulināro gardumu gatavošanā, taču, atklājot šīs vielas labās īpašības, tas var kļūt par labāko draugu mājas tīrīšanas un uzkopšanas darbos.

Lasīt vairāk

Tīrīšanas darbi, kuros etiķis ir lieks

Mazgājot trauku mašīnā: kāpēc ieteicams pievienot etiķi
Foto: Shutterstock

Esam pieraduši, ka galda etiķi var izmantot teju vai jebkurā mājas tīrīšanas un apģērbu mazgāšanas situācijā, taču ir reizes, kad šis palīgs tomēr ir lieks. Etiķis tomēr nav tas pats, kas ūdens, un konkrētās situācijās šī viela var kaitēt kādam materiālam, atstājot neizdzēšamas sekas. Iepazīsties ar padomiem, ko sniedz portāls goodhousekeeping.com un atceries tos brīžos, kad roka stiepjas pēc etiķa pudeles.

Lasīt vairāk

Tags

Trauku mazgājamā mašīna Trauku mazgāšana
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form