Dzīve jaunās sienās: ieteikumi sālsmaizes rīkotājiem un viesiem
Foto: Shutterstock

"Sālsmaize" allaž ir liels notikums, jo draugi un radi nāk aplūkot jauno dzīvesvietu. Senāk "sālsmaize" saistījās ar īpašām tradīcijām, kas obligāti jāievēro ne tikai pārvākšanās laikā, bet arī tad, kad mājā pirmo reizi pār slieksni kāpa viesi. Savukārt mūsdienās "sālsmaize" kļuvusi par sava veida burziņu, kad jaunie mājokļa saimnieki tiek apdāvināti ar dāvanām.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Šoreiz no savas padomu vācelītes esam izcēluši tieši rakstus par sālsmaizi, kuros ne tikai atradīsi plašu skaidrojumu par to, kādas ir sālsmaizes tradīcijas un nozīme, bet arī varēsi uzzināt, kas būtu laba dāvana jaunajiem saimniekiem. Tāpat rakstos zemāk būs ieteikumi, lai sarīkotu atmiņā paliekošu pasākumu, kā arī praktisks raksts, kurā esam uzskaitījuši lietas, kas viesiem allaž "krīt acīs".

Esam arī aplūkojuši portāla "Cālis" foruma aktīvistu ieteikumus par sālsmaizes dāvanām:

  • no maizes izgrebtu groziņu, kurā iebērta sāls;
  • telpaugs;
  • galdauts;
  • dāvanu karte tirdzniecības veikalā, lai nopērk kaut ko noderīgu mājai;
  • ja ir mazdārziņš, tad noderēs praktiskas lietas, piemēram, grābeklis, lāpsta, kaplis utt.;
  • var arī dāvināt praktiskas lietas, piemēram, kafiju vai tēju;
  • ja sālsmaize ir tieši izremontētajai virtuvei, tad noderēs kāds trauks produktu glabāšanai, kur iekšā sabērts kaut kas gards, tad virtuvē allaž noderīgs būs mīklas rullis, formas cepšanai, dēlītis, glāžu komplekti u.c.;
  • ja ir māja ar pirtiņu, tad var dāvināt pirtslietas, piemēram, cepuri, kausiņu u.c.;
  • guļbaļķu mājas saimniekiem var dāvināt austus paklājus.

Ja arī tev ir kāds ieteikums sālsmaizes dāvanām vai arī uzskati, ka ir lietas, kuras noteikti nevajadzētu dāvināt – padalies ar to komentāros! Savukārt zemāk varēsi aplūkot rakstus par un ap sālsmaizes tēmu!

Mūžam aktuālā sālsmaize: ko dāvināt jaunajiem saimniekiem un kā to sarīkot

Dzīve jaunās sienās: ieteikumi sālsmaizes rīkotājiem un viesiem
Foto: Shutterstock

Ievākšanās jaunā dzīvesvietā ir svarīgs un īpašs notikums cilvēka dzīvē, kuru gribas dalīt ar citiem. Tieši tāpēc savu popularitāti mūsdienās nav zaudējusi tā saucamā "sālsmaize", kas šobrīd gan vairāk kļuvusi par tematisku kopā sanākšanas pasākumu. Iedvesmojoties no "The Spruce", skaidrojam, ar ko iepriecināt jaunos saimniekus un kā sarīkot atmiņā paliekošu sālsmaizi.
Lasīt vairāk

Sālsmaizes tradīcijas – to nozīme, skaidrojums un izmantošana mūsdienās

Dzīve jaunās sienās: ieteikumi sālsmaizes rīkotājiem un viesiem
Foto: Shutterstock


Tiem, kas pārvākušies uz jaunu mājvietu, noteikti ne reizi vien dzirdējuši vai vēl dzirdēs no draugiem un radiem jautājumu – kad būs sālsmaize? Kā izrādās, tad sālsmaize nav vienkārši iemesls svētkiem, bet gan tradīciju pilns kopums, ko būtu vēlams piekopt katrā jaunā mājvietā.
Lasīt vairāk

Uzņemot mājās ciemiņus: kam viesi pievērš vislielāko uzmanību un ko nemaz neievēro


Dzīve jaunās sienās: ieteikumi sālsmaizes rīkotājiem un viesiem
Foto: Shutterstock

Pēc garas dienas darbā domas par mājvietas uzkopšanu nebūt nav galvā, tāpēc mantas reizēm tiek atstātas, kur pagadās, un spodrības diena atlikta no reizes uz reizi. Taču – ko darīt, kad pienākusi dzimšanas diena vai viesi negaidīti pieteikušies ciemos? Tad rokas aši steidz pēc lupatas, spodrināti tiek visi stūri, tomēr bieži vien tas ir lieki – turpmākajās rindās skaidrosim, kam cilvēki vispirms pievērš uzmanību un kas viņus lielākoties nemaz neuztrauc.

Lasīt vairāk

Tags

Mājas darbi
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form