Mūžam aktuālā sālsmaize: ko dāvināt jaunajiem saimniekiem un kā to sarīkot
Foto: Shutterstock

Ievākšanās jaunā dzīvesvietā ir svarīgs un īpašs notikums cilvēka dzīvē, kuru gribas dalīt ar citiem. Tieši tāpēc savu popularitāti mūsdienās nav zaudējusi tā saucamā "sālsmaize", kas šobrīd gan vairāk kļuvusi par tematisku kopā sanākšanas pasākumu. Iedvesmojoties no "The Spruce", skaidrojam, ar ko iepriecināt jaunos saimniekus un kā sarīkot atmiņā paliekošu sālsmaizi.

Lai saprastu, kāpēc šim notikumam tiek piedēvēts vārds "sālsmaize", jālūkojas tradīcijas vēsturē un būtībā. Sāls savulaik bijis ļoti dārgs produkts un arī maize simbolizējusi pārticību, tāpēc abi šie produkti kopā vienmēr simbolizējuši pārpilnību un labklājību, ko noteikti vajadzētu novēlēt jaunās mājvietas saimniekiem. Lai gan mūsdienās ar maizi un sāli ciemos vairs neierodas visi ciemiņi, simboliski šī savienība bieži vien tiek pasniegta vai arī "apspēlēta" ar sāls trauku vai pašceptu sāļo maizīti.

Pastāv arī dažādas senas tradīcijas un rituāli, kas senatnē saistīti ar šo notikumu. Kā piemēru var minēt kaķa ielaišanu mājoklī pirms kāpšanas pāri slieksnim vai grīdu slaucīšanu uzreiz pēc ienākšanas mājoklī. Vairāk par sālsmaizes simbolisko nozīmi un svinēšanu uzzini šeit.

Mūžam aktuālā sālsmaize: ko dāvināt jaunajiem saimniekiem un kā to sarīkot
Foto: Shutterstock

Sālsmaizes var būt ļoti atšķirīgas – vieni aicina ciemos tikai tad, kad iegādājušies mājvietu savā īpašumā, turpretī citi rīko sālsmaizes arī pirmajos īres dzīvokļos. Jaunajiem saimniekiem jādomā, kā viesus uzņemt un izklaidēt, taču ciemiņiem nākas lauzīt galvu, kas tieši šiem cilvēkiem varētu būt visvairāk nepieciešams konkrētajā dzīves posmā.

Turpinājumā lasi, kādas ir populārākās dāvanas tieši šajā notikumā, bet kurus variantus uzreiz svītrot ārā no iespējamo dāvanu saraksta.

Source

DELFI Tava Māja

Tags

Svētki
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Comment Form