'10 tēviņu ekspedīcija pa bezceļiem' uz Murmansku
Foto: Guntis Grandāns

"Satikās tie, kam patīk blandīšanās dabā, un tie, kam patīk mašīnas un dzinēji. Tā radās plāns ekspedīcijai ar apvidus automašīnām uz Murmansku un tālāk uz galējo Kolas pussalas kontinentālo daļu – ne-Krievijas pilsoņiem aizliegto Zvejnieku pussalu. 10 tēviņi, daba, auto un bezceļš – līdz šim labākais mana mūža ceļojums!" stāsta viens no ekspedīcijas dalībniekiem.

Desmit cilvēki, kurus vieno mīlestība pret dabu, piedzīvojumiem, nezināmo un automašīnām – tas bija galvenais vadmotīvs, kas kādā jūlija nogales dienā lika viņiem doties ceļā. Kaut arī pats ceļojums notika vasarā, tā uzjundītās sajūtas un piedzīvojumu garša neliek mierā ne pašus ekspedīcijas dalībniekus, ne cilvēkus, kas vēlētos uzzināt par šo dullo braucienu sīkāk.

Tumšā februāra darbadienas vakarā uzņēmuma "Gandrs" telpās Hartmaņa muižā pulcējas cilvēki. Vakarā šeit paredzēts izrādīt filmu, ko ekspedīcijas dalībnieki safilmējuši sava bezceļu brauciena laikā. Skatītāji – pārsvarā gados jauni puiši un meitenes, kas alkst redzēt pasauli un smelties iedvesmu līdzīgiem – nestandarta maršrutu piedzīvojumiem. Tepat grozās arī vairāki ekspedīcijas dalībnieki.

"Ceļš uz Murmansku un tālāk uz ziemeļiem ir mums tuvākais un pieejamākais maršruts, ja vēlas braukt ar apvidus auto un daudz redzēt. Jau tepat aiz Igaunijas sākas pilnīgi citāda daba, cita sociālā un kulturālā vide!" stāsta viens no ekspedīcijas dalībniekiem Edgars Ražinskis. Tā arī noticis – brauciens sagādājis lērumu neparastu iespaidu – tur bijis īsts bezceļš, neparasti viesmīlīgi vietējie iedzīvotāji, pasakaina daba, Hibīnu kalni, lāča pēdas mežos, sods par iebraukšanu ārzemniekiem aizliegtā teritorijā, matu griešana vietējiem zvejniekiem meža vidū un daudz citu piedzīvojumu.

"Bijām tikai veči – tēviņi, tā teikt. Apzināti nevienas sievietes, jo ir pārbaudīts – sievietes klātbūtnē vīrieši sāk uzvesties dīvaini. Tikai tāpēc! Skaidrs – sievietes zināmos apstākļos var būt izturīgākas nekā veči, par to nav runa. Vienkārši izlēmām – tikai vīrieši," stāsta Edgars. Tā kopā sanākuši 10 draugi un draugu draugi, kuru vidū bija, piemēram, "Gandrs" darbinieks, apvidus mašīnu speciālists, divi frizieri, profesionāls kalējs, galdnieks, operators, mežu lietu speciālists.

Kāds vēlējies redzēt vietas, kur dienējis vectēvs, kāds baudīt bezceļus un dabu. Līdz šim pieredze tālos braucienos pa bezceļiem ar apvidus auto bijusi tikai diviem. Viens no tiem – Jānis Vogins - uzņēmies vadīt ekspedīciju. Tā kādā dienā vīri sakāpa četros auto un devās gandrīz 6000 kilometru garajā ceļā.

Source

Tūrismagids

Tags

Krievija Sarakstu karuselis Tūrisms
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form