Latviešu motobraucēju piedzīvojumi Bolīvijā – sālsezers, Raganu tirgus un sudrabs
Foto: Two Wheels / cc

Pieredzējušie latviešu ceļotāji Mārtiņš Sils un Andžs Ūbelis pusgadu pēc ceļojuma no Āfrikas dienvidiem līdz Eiropas ziemeļiem (par to lasiet šeit) devušies šķērsot abas Amerikas. Latvieši ceļo ar motocikliem un viņu maršrutu lielā mērā veidojuši skolēni, kas iesūtījuši jautājumus un uzdevumus, ko ceļotājiem brauciena laikā jārisina.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Piektā ceļojuma daļa: 2.–8. februāris

Maršruts: Bolīvija

Sekojiet ceļotājiem šeit, kā arī Facebook profilā.

Bijām sasnieguši Bolīviju un atgriezušies kalnos. Kamēr Tarija pilsētā Bolīvijā žuva no Paragvajas putekļiem izmazgātās drēbes, arī mocīši pēc aptuveni 6,5 tūkstošiem nobrauktiem kilometriem sagaidīja apkopes un arī remonta rītu.

Pēdējās dienās bijām izbraukājuši Paragvaju krustu šķērsu, mūsu drauga Manuela kompānijā izbaudījuši īstu futbola gaisotni viņa iecienītās "Olympia" komandas spēlē, un, kamēr šuvēji salaboja Mārtiņa telti, kā miera ostā vienu dienu padzīvojamies Manuela vecāku mājā. Vairāk par Paragvajas piedzīvojumiem lasiet šeit.

Tālāk no Paragvajas galvaspilsētas Asunsjonas izbraukuši cauri valsts rietumu daļai un vāciešu kolonijām, izbaudījām bedru ceļu 100 kilometru garumā, un četrās stundās sasniedzām nākamo valsti – Bolīviju. No rīta pamodāmies teltīs migrācijas dienesta priekšpagalmā un saņēmām vajadzīgos zīmogus pasē, lai dotos šajā zemē iekšā.

Latviešu motobraucēju piedzīvojumi Bolīvijā – sālsezers, Raganu tirgus un sudrabs
Foto: Two Wheels / cc

Turpinājām Valmieras skolēnu iesākto tēmu par Dienvidamerikas vīndariem, kas mēģina pārspēt argentīniešus, audzējot vīnu vēl tālāk uz ziemeļiem. Nonācām Bolīvijas dienvidos esošā vīna ielejā. Nogaršojām balto, sauso vīnu un secinājām, ka sabiliešiem galīgi nevajadzētu kautrēties. (Drīz ziņosim, uz ko peruāņi spējīgi vīna darīšanā.)

Tags

Bolīvija Eiropa Bolīvija Dienvidamerika
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form