Dabas bagātības un retumus meklējot: ekspertu jautrie piedzīvojumi Latvijas laukos
Foto: Shutterstock

Dabas retumu uzskaite ir garlaicīga? Nekā tamlīdzīga. Visu vasaru Dabas aizsardzības pārvaldes eksperti un viņu palīgi - kopā vairāk nekā 100 cilvēki - Latvijā uzskaitīja biotopus, bet šīs nodarbes viņus savedušas kopā gan ar interesantiem un sirsnīgiem ļaudīm, gan rotaļīgām govīm. Sadarbībā ar Latvijas Dabas fondu piedāvājam nelielu ieskatu dažos no šiem piedzīvojumiem.

Kas ir "dabas skaitīšana"?

Lai iegūtu pilnīgu un detalizētu informāciju par Latvijas dabas vērtībām, kā arī tās efektīvi pārvaldītu un plānotu teritoriju saimniecisko darbību, pirmo reizi Latvijā norisinās vērienīga dabas vērtību apzināšana – dabas skaitīšana.

Projekta izpratnē dabas vērtības ir dabas ainavas ar zālājiem, mežiem, purviem, jūras piekrasti un kāpām, upēm, ezeriem, iežu atsegumiem un sugu daudzveidību tajās – tātad viss, kas mums pašiem tik ļoti patīk mūsu valstī un ar ko tā lepojamies. Dabas skaitīšanas projekta uzdevums ir noskaidrot, cik un kādi dabas vērtību veidi sastopami Latvijā.

Vairāk par to: www.skaitamdabu.gov.lv

Dabas bagātības un retumus meklējot: ekspertu jautrie piedzīvojumi Latvijas laukos
Foto: Shutterstock

Dabas skaitīšanu veic Dabas aizsardzības pārvalde (DAP), un tā ilgs līdz 2019. gadam. Šovasar bija pirmais lauka darbu gads, un DAP uzdevumā gandrīz 100 biotopu eksperti no Latvijas Dabas fonda un starptautiskais vides konsultāciju uzņēmums "Estonian, Latvian&Lithuanian Environment" devās Latvijas laukos, mežos un ūdeņos, lai novērtētu, kādas dabas vērtības tajos atrodamas.
Jāpiebilst, ka šis skaitīšanas process ir sava veida ceļojums pa Latviju un lauka darbu laikā eksperti piedzīvojuši ne vienu vien interesantu notikumu.

Lūk, daži no tiem!

Source info

Tūrismagids


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl