Dzīve uz čemodāna: latviešu ceļotājs Tomass, kurš pēdējos gados dzīvojis piecos kontinentos
Foto: Privātais arhīvs

Jaunietis Tomass Sārts šogad nosvinēs savu 23. dzimšanas dienu, taču pieredzes bagāža ceļojot ir visnotaļ iespaidīga. Šobrīd viņš nevar nosaukt nevienu vietu pasaulē par savu pastāvīgo dzīvesvietu, jo ik pēc pāris nedēļām vai mēnešiem pēdējo četru gadu laikā maina atrašanās vietu, gūst atkal jaunu pieredzi un ļaujas piedzīvojumiem. Tagad viņš atrodas Indijā, Himalaju kalnu pakājē, taču drīz plāno doties uz Šrilanku un Maldīvu salām, lai turpinātu ieilgušo ceļojumu.

Pēc vidusskolas absolvēšanas viņš iestājās universitātē, taču pēc neilga laika mācībām uzlika "pauzi" uz nenoteiktu laiku, jo vēlējās ceļot – sākumā vienkārši tāpēc, ka bija iesākts savs bizness un iekrāti līdzekļi, kā arī grafiks bija gana elastīgs. Tagad, atskatoties uz pēdējos četros gados pieredzēto, viņš atzīst, ka pamazām ceļošana pārtapa dzīvesveidā.

Viss sākās ar izglītības programmu Čīlē

"Sākumā aizbraucu pie drauga uz Austrāliju, kur nodzīvoju trīs nedēļās. Pēc tam ceļi aizveda uz Kaliforniju, kur pavadīju teju mēnesi, pēc tam padzīvoju pie draugiem Ziemeļamerikā, kā arī nedaudz paceļoju pa Eiropu. Taču "lūzuma punkts" bija 2016. gada vasarā, kad pieteicos alternatīvā izglītības programmā "Viña del Mar", kas divu mēnešu garumā norisinājās Čīlē (programma bija par un ap uzņēmējdarbību un jaunākajām tehnoloģijām).

Programma bija strukturēta ļoti interesanti – katram jāizvēlas sava specialitāte un novirziens, par ko uzzināt vairāk. Es izvēlējos dizainu, taču ne grafisku, bet dizainu plašākā ziņā – sistēmu dizains, produktu dizains utt. Ar pārējiem sava novirziena cilvēkiem dzīvojām vienā māja, lai radītu neizbēgamu kopību, komunikāciju un diskusijas.

Dzīve uz čemodāna: latviešu ceļotājs Tomass, kurš pēdējos gados dzīvojis piecos kontinentos
Foto: Privātais arhīvs

Tur satiku visādus interesantus cilvēkus, varētu pat teikt, ka citādi domājošus cilvēkus, kas noteikti atstāja uz mani iespaidu. Cilvēki kopumā bija no 19 valstīm, no dažādiem pasaules nostūriem.

Programmas laikā devos uz Brazīliju, kad tur notika olimpiskās spēles, jo negribēju tik lielu pasākumu laist garām. Olimpiskās spēles bija super, dodu 10/10, bet vēl vairāk man patika Brazīlija un brazīļi paši par sevi.

Dzīve uz čemodāna: latviešu ceļotājs Tomass, kurš pēdējos gados dzīvojis piecos kontinentos
Foto: Privātais arhīvs

Pēc programmas beigām nolēmu, ka man jāpaceļo apkārt, ja reiz esmu kontinentā. Biju Peru (Maču Pikču), Argentīnā, Urugvajā, taču beigu galā plāns bija palikt nedaudz ilgāk, Brazīlijā. Neceļot, bet vienkārši izbaudīt kultūru. Sākumā bija plānots palikt 10 dienas, bet man tik ļoti patika Riodežaneiro un brazīlieši, ka beigās nodzīvoju gandrīz divus mēnešus – satiku foršus cilvēkus, bija arī draudzene brazīliete. Atceros, kā attapos un nodomāju – esmu pilnīgi citā kontinentā, man ir citādi cilvēki apkārt, bet es totāli jūtos kā mājās. Bija sajūta, ka bez maz vai dzīvoju cita cilvēka dzīvi.

Gūstot šīs pieredzes, nonācu pie secinājuma, ka vēlos dzīvot dažādās vietās dažu mēnešu garumā. Tās man parādīja, cik ātri var satikt cilvēkus, izbaudīt vietējo kultūru kaut tikai dažu mēnešu garumā. Un visam paralēli varēju arī strādāt pie saviem projektiem – ņemt darbu visur sev līdzi. Par turpmākajiem piedzīvojumiem lasi pēc galerijas!

Source

Tūrismagids

Tags

Ceļojums Iedvesma ceļotājiem Indonēzija Jaunietis Taizeme Austrālija Indija Riodežaneiro
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Comment Form