Latviešu ceļotāji apceļo nezināmo Kirasao – krāsaino Karību Amsterdamu
Foto: Jēkabs Andrušaitis

Latviešu pāris Alīna un Jēkabs ir aizrautīgi ceļotāji, jau rakstījām par viņu kāzām Seišelu salās, brīvdienām Ziemeļīrijā un braucienu uz eksotisko Palau. Nu iepriekš nedzirdēto valstu sarakstu papildina arī viņu brauciens uz Karību salu Kirasao.

Sekojiet līdzi Alīnas un Jēkaba piedzīvojumiem "Instagram" kontā un lasi ceļojumu aprakstus blogā www.sapnumedniece.lv .

Ieminoties kādam, ka dodies uz Kirasao (Curaçao) salu, visbiežākā atbilde būs: "Kur tas ir?" Kirasao sala ir viena no neatpazīstamākajām Karību jūras reģiona salām. Vietējie smejoties, ka tas tādēļ, ka salas nosaukuma pareiza izruna rada tik daudz jautājumu, ka cilvēki nevēlas sevi apkaunot un tur nemaz nebrauc. Dēvēta arī par Karību Amsterdamu, Kirasao sala ir viena no Nīderlandes Antiļu salām un pieder pie tā sauktās ABC salu grupas – Aruba, Bonēra un Kirasao. Salas vizītkarte ir neparasti krāsainās mājas, kas izskatās gluži kā Amsterdamā, tikai krietni košākas!

Latviešu ceļotāji apceļo nezināmo Kirasao – krāsaino Karību Amsterdamu
Foto: Jēkabs Andrušaitis

Leģenda vēsta, ka salas gubernatoram bijušas biežas migrēnas lēkmes, un saules stari balto māju sienās to tikai pastiprinājuši, tādēļ visām mājām bija jābūt nokrāsotām citās krāsās.

Latviešu ceļotāji apceļo nezināmo Kirasao – krāsaino Karību Amsterdamu
Foto: Jēkabs Andrušaitis

Kirasao ir tūristu masu nesabojāta vieta, kur visa dzīve negrozās ap to, kā kādam kaut ko pārdot vai nošmaukt, kaut salā piestāj arī lielie kruīza kuģi. Te gandrīz visi runā angļu valodā un teju jebkurā veikalā pieņem ne tikai vietējos guldeņus, bet arī dolārus. Uz salas nedzīvo ne bīstamas čūskas, ne kukaiņi. Draudīgāku dzīvnieku par iguānu šeit nesatikt – tāda gan ir sastopama teju zem katra dārza krūma un izbiedēta "pakrata" savu bārdu, saceļ asti un milzīgā ātrumā aizskrien līdz tuvākajam slēpnim.

Source info

Tūrismagids


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl