Lielais ASV brauciens: kā latvieši izbraukāja Rietumu krastu
Foto: Jēkabs Andrušaitis

Pirms kāda laika latviešu ceļotāju pāris Alīna un Jēkabs apmeklēja vienu no populārākajiem tūrisma galamērķiem Amerikas Savienotajās Valstīs, braucot ar auto pa Rietumu krasta skaistākajiem dabas parkiem un pilsētām. Tieši šis brauciens kļuva par iemeslu Alīnas ceļojumu bloga www.sapnumedniece.lv tapšanai.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Seko Alīnas un Jēkaba piedzīvojumiem arī "Instagram" kontā www.instagram.com/lincalincalinca.

Lielais ASV brauciens: kā latvieši izbraukāja Rietumu krastu
Foto: Jēkabs Andrušaitis

"Pirmais pieturas punkts lielajā ASV piedzīvojumā mums bija Losandželosa, kas paliks atmiņā, galvenokārt, sava plakanuma dēļ, jo teju visa apbūve ir vienu, lielākais, divu stāvu augstumā.

Lielais ASV brauciens: kā latvieši izbraukāja Rietumu krastu
Foto: Jēkabs Andrušaitis

Tāpat neaizmirstamas sajūtas radās, braucot pa šoseju – sešas joslas katrā virzienā, visi traucas ar vairāk nekā 100 kilometriem stundā, taču attālums starp automašīnām ne lielāks kā pilsētā Latvijā. Tāpat arī, pretēji gaidītajam, amerikāņi nebūt neizrādījās tie laipnākie braucēji – pārkārtošanās haotiska, ātrumi milzīgi, skaņas signāli tiek lietoti bagātīgi un nekautrējoties.

"Hollywood Walk of Fame" uzreiz krīt acīs daudzie Dārti Veideri un kapteiņi Amerikas, kas par nelielu samaksu nofotografēsies ar tūristiem, kā arī jaunie mūzikas censoņi, kas mēģina iegrūst rokās savu ierakstu diskus. Nejauši iemaldījāmies nelabvēlīgā pilsētas daļā, kurā visiem automašīnās braucošajiem cilvēkiem galvā kapuces, bet ēdiena pasūtīšana kādā ātrās ēdināšanas restorānā notika cietuma cienīgā atmosfērā – aiz restēm.

Losandželosā apmeklējām arī piepilsētas, kas parādās tik daudzos seriālos – Beverlihilzu un Pasadenu (kurā var vērot netipiski eiropeisko arhitektūru un "The Big Bang Theory" cienītāji noteikti apēdīs kādu siera kūku). Ievērības cienīgs ir arī "California Science Center", kur kopš 2012. gada oktobra atrodas "Endeavour" kosmosa kuģis un pasaules ātrākā cilvēka pilotētā lidmašīna "Blackbird".

Lielais ASV brauciens: kā latvieši izbraukāja Rietumu krastu
Foto: Jēkabs Andrušaitis

Losandželosas apskati noslēdzām ar "Griffith Observatory" skatu laukumu un Santamonikas piestātni, kur beidzas slavenā vēsturiskā šoseja "Route 66", "visu ceļu māte", kas kopš 1926. gada ved no Čikāgas uz Losandželosu un ir īpaši populāra ceļš motociklu entuziastu vidū.

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form