Lietuvietis Ziemeļkorejā: pat laikraksti ar līderu attēliem jāloka tā, lai nesaburzītu foto
Foto: J.Laukaičio nuotr.

Ziemeļkoreja ir viena no noslēgtākajām pasaules valstīm visos aspektos, tomēr tur var nokļūt, un šis process nav pārāk sarežģīts, tikai ilgs un dārgs. Lietuviešu uzņēmējs Jokubas Laukaitis dalās savos iespaidos un padomos, kā aizbraukt uz vienu no noslēgtākajām pasaules totalitārajām valstīm – Ziemeļkoreju un ko tur nekādā gadījumā nedrīkst darīt.

Ar ko sākt?

Lietuvietis Ziemeļkorejā: pat laikraksti ar līderu attēliem jāloka tā, lai nesaburzītu foto
Foto: J.Laukaičio nuotr.

Ceļojot uz Ziemeļkoreju, obligāti jāizvēlas viena no grupu ekskursijām, ko piedāvā vietējo varasiestāžu apstiprinātas aģentūras. Ik gadu tiek rīkotas vairākas tūres, kuru ilgums ir no divām līdz 10 dienām. Tāpat ir iespēja organizēt privāto ekskursiju, taču tā maksās vēl krietni dārgāk.

Katrā tūrē dodas no pāris līdz dažiem desmitiem cilvēku, ko atkarībā no rīkotāja, pavada divi vietējie gidi un reizēm – gids-ārzemnieks. Visam braucienam jābūt saskaņotam, bet nauda jāpārskaita vismaz trīs mēnešus pirms ceļojuma – komunisms atlaides nepazīst. Cenas svārstās no pāris simtiem līdz vairākiem tūkstošiem eiro.

"Par nedēļu Ziemeļkorejā man bija jāmaksā 2005 eiro, neskaitot lidojumu uz Ķīnu un atpakaļ, dzīvošanu un ēšanu Ķīnā, viesnīcas un dzeramnaudas gidiem (tās bija jāmaksā visiem), kā arī dažādus vietējos pakalpojumus un izmaksas, piemēram, cirka, kino, boulinga, bāru un restorānu apmeklējumus, kas neietilpst tūrē (piemēram, picērija). Kopumā izdevu ap 3000 eiro, un tas šķiet ļoti dārgi, ņemot vērā to, ka šī ir viena no neattīstītākajām pasaules valstīm. Bet no otras puses – es absolūti nenožēloju, jo šīs brauciens bija viens no spilgtākajiem un redzesloku paplašinošākajiem visā manā mūžā," stāsta Laukaitis.

"Absolūti visam, ko dari, tiek sekots līdzi, visu kontrolē gidi. Katra fotogrāfija, kontaktēšanās ar vietējiem, apģērbs vietās, kur jāgodina līderi. Praktiski katrai kustībai jābūt saskaņotai ar gidu. Vienīgā vieta, kur vari sajust nedaudz brīvības – viesnīca. tomēr no viesnīcas teritorijas iziet nedrīkst, par to vari tikt bargi sodīts," stāsta uzņēmējs.

Source info

Tūrismagids


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl