Ceļojums uz Kannām
Foto: RIA Novosti/Scanpix

Kannas: filmu festivāls, kam ir sava pilsēta? Tā ir pirmā doma, kas iešaujas prātā, pieminot šo pilsētu, tomēr tas ir pārāk klišejiski. Lai gan nedaudz mazāka un ne tik nozīmīga kā Franču Rivjēras kaimiņpilsēta Nica, Kannas tomēr izceļas ar savu īpašo mirdzumu (tikai dažas pilsētas var lepoties ar tik žilbinoši skaistām promenādēm kā Kannu La Croisette). Patiesībā zvaigžņu putekļi šajā vietā ir redzami ne tikai no ārpuses, bet arī iekšienē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Jau kopš 19. gadsimta 30-tajiem gadiem, kad dižciltīgie briti ieradās tajā laikā vēl mazajā zvejnieku ciematā, šī vieta arvien vairāk centusies radīt sev īpašu tēlu, kā vienu no vadošajiem paņēmieniem izmantojot arī Kannu kinofestivālu.

Šeit ir arī brīnišķīgs līcis un smilšainas pludmales, tomēr tas Kannās nav nekas neparasts - galvenais ir izveidot "spožu apdari", kas atšķirs pilsētu no pārējām šāda veida vietām. Patiesībā Kannās nedzīvo tikai kino leģendas, krievu miljardieri un Vidējo Austrumu ietekmīgās personas - sastopami arī tūkstošiem parasto mirstīgo. Pilsēta ir panākusi to, ko vēlējās - visi tic, ka šeit uzturas tikai bagāti, skaisti un glamūrīgi cilvēki.

Tādējādi šeit esošās pilīm līdzīgās viesnīcas, kā arī modes veikaliņi saglabā savu apgrozījumu. Un stāsts par mazo, reiz tik pieticīgo pilsētiņu Francijas dienvidos turpina piesaistīt visas pasaules uzmanību.

Nokļūšana

Ceļojums uz Kannām
Foto: RIA Novosti/Scanpix

Pārsēšanās

Azur Helico (00 33 193 90 40 70, www.azurhelico.com) nodrošina septiņu minūšu helikoptera lidojumus uz Kannām. Brauciena cena - sākot no €400 (trīs līdz sešiem cilvēkiem), ieskaitot turpmāk nepieciešamo starppilsētu autobusu līdz viesnīcai.

Ja izvēlēsieties taksometru, rēķinieties, ka dienas laikā būs jāmaksā €67-€72, bet laikā no 19.00-7.00 cena būs €69-€85. Cenas variē atkarībā no satiksmes un vietas, kur vēlaties izkāpt. Ceturtā persona un bagāža noteikti palielinās rēķina summu. Iepriekšējā rezervācija pa tālruni 0033 493 13 78 78.

Ja priekšroku dodat vilcienam, izvēlieties starppilsētu autobusu Nr. 99 no lidostas uz Nice-Ville staciju (cena €4), pēc tam kāpiet vilcienā (TER) uz Kannām. Ar vilcienu līdz galamērķim nokļūsiet pāris minūšu laikā, un tas maksās €6,60, atkarībā dienas laika.

Iespējams izmantot arī autobusu pakalpojumus - izvēlieties 210 Express pakalpojums no lidostas Termināla Nr. 1 un Termināla Nr. 2. Autobuss aizvedīs uz Kannām aptuveni 50 minūtēs, un tas maksās €20 vienai personai, bet €30 par divām personām, iegādājoties dubulto biļeti. Gan autobusu, gan vilcienu biļetes var iegādāties Burdeau-du-Bus Terminālī Nr. 1 un Nr. 2.

Vēl viena iespēja, ja nepārvietojieties ar lielu bagāžu, ir izmantot Goldwing motociklu. Vairākas kompānijas piedāvā ceļu līdz Kannām par aptuveni €80 (plus 40% laikā no plkst. 20.00-8.00). Vairāk informācijas www.easy-moov.fr vai www.happy-traffic.com.

Kruīzi

Kruīza kuģu pasažieri izkāpj līcī, kur tos aizved tālāk līdz krastam. Patiesībā, piestājot ostā, kuģi jau atrodas bezmaz pilsētas centrā. Piemēram, Festival Palace no šejienes ir soļa attālumā.

Pārvietošanās

Ceļojums uz Kannām
Foto: RIA Novosti/Scanpix

Pastaigas

Kannās dzīvo nedaudz vairāk nekā 70 000 iedzīvotāju. Viss, ko vēlaties redzēt un darīt, ir gājiena attālumā. Protams, tas būtu grēks neizbaudīt pastaigu pa Croisette promenādi. Tomēr Kannās un tās apkartē ir arī citas pastaigu alternatīvas.

Autobusi

Izmantojot Bus-Azur tīkla pakalpojumus (www.busazur.com), cena par braucienu būs tikai €1,50. Iegādājieties biļeti pie autobusa vadītāja. Biļete paredz 59 minūšu braucienu, ieskaitot pārsēšanos - šo pašu biļeti varat izmantot, lai atgrieztos, (59 minūšu robežās). Lai kāds būtu galamērķis, vienmēr būs jāpērk jauna atpakaļceļa biļete. Ja vēlaties doties ārpus Kannām, iegādājieties Ticket Azur (cena €1,50; jāiegādājas pie autobusa vadītāja).

Šī biļete ļauj doties uz Piejūras Alpu departamentu (Alpes-Maritimes département). Lielisks plāns! Visa Kannu pilsēta apceļojama maksājot viena eiro robežās; tas pats attiecas arī uz Nicu, Monako, Antibu un nomalēm. Tomēr neaizmirstiet kompostrēt biļetes katru reizi, kad iekāpjat citā autobusā - aizmirstot pastāv iespēja, ka būs jāmaksā soda nauda. Vairāk informācijas par Ticket Azur shēmu www.lignesdazur.com vai www.cg06.fr.

Braukšana ar velosipēdu

Visvieglāk pārvietoties ar velosipēdu gar Kannu krastmalu, grūtāk to izdarīt kalnainākajās nomalēs. Ja vēlaties pārvietoties uz diviem riteņiem, izmēģiniet Holiday Bikes pakalpojumus (00 33 497 06 30 63, www.loca-bike.fr) 44 Boulevard Lorraine. Velosipēdu cenas no €14 dienā, 50cc skūteri no €26 dienā.

Automašīnu noma

Ja nolemsiet nomāt automašīnu, rēķinieties, ka būs jāsaskaras ar automašīnas novietošanas problēmām, turklāt par šo privilēģiju nāksies šķirties no ievērojamas naudas summas. Tomēr, no otras puses, automašīna sniedz brīvas pārvietošanās iespējas, it īpaši, ja apmetaties Kannās uz neilgu laiku un plānojat pārvietoties tikai pa pilsētu. Kannās un Nicas lidostā pieejams plašs automašīnu nomas pakalpojumu klāsts. Skatiet www.travelsupermarket.com pakalpojumiem par (parasti) saprātīgākām cenām.

Fakti, kas jāzina

Ceļojums uz Kannām
Foto: RIA Novosti/Scanpix

Svarīgi kontakti

Neatliekamā palīdzība: 112

Kannu Tūrisma birojs (00 33 492 99 84 22, www.cannes.com vai www.cannes-hotel-reservation.com), Palais des Festivals, La Croisette.

Pamatfakti

Valūta: Eiro
Telefona kods: 00 33

Vietējie noteikumi un etiķete

Ceļojums uz Kannām
Foto: Reuters/Scanpix

Saskaņā ar Francijas likumiem, vienmēr līdzi jānēsā personu apliecinoši dokumenti, tāpēc ņemiet līdzi savu pasi.

Ja pārvietojieties ar automašīnu, tad vienmēr jābūt līdzi dzeltenai atstarojošai vestei. Tā jāuzvelk, ja rodas problēmas ar automašīnu uz noslogota ceļa, ir jābūt citu braucēju redzeslokā - un šī prasība ir saskaņā ar likumiem.

Kad Jūs iepazīstina ar kādu personu, sniedziet viņai/viņam rokasspiedienu. Tikai nedaudz vēlāk seko visiem zināmā vaigu skūpstīšana (izteikti vēlāk - vīriešu vidū) - tad, kad viens otru esat labāk iepazinuši.

Ievērojiet, ka brīžos, kad Jums kaut ko piedāvā (ieliet vīnu, atnest maizi vai nelielu cienastu), atbilde "Merci" norādīs uz noraidījumu - it kā teiktu "Nē, paldies". Tā kā, ja vēlaties, lai vīnu glāzē patiešām ielietu vai atnestu maizi, tad nesakiet "Merci", bet sakiet "Oui, s'il vous plait."

Uzkodas visas dienas garumā ir ierasta Francijas tradīcija - tāpat kā ēšana un dzeršana uz ielas. Franču paražas ir brīvas, tomēr, ja staigāsiet pa ielu, vienā rokā turot picas šķēli un otrā alus bundžu, noteikti nāksies pierast pie ne visai draudzīgiem cilvēku skatieniem.

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form