Ceļojums uz Ķīnu: Kurp doties un ko apskatīt pirmajā reizē?
Foto: Shutterstock

Ķīna ar savu enerģiju, satiksmi, lielo iedzīvotāju skaitu un valodas barjeru, tiem, kas šeit ieradušies pirmo reizi, var būt biedējoša. Bieži vien tūristi sūdzas par to, ka "šeit viss ir ļaužu pārpilns, visi grūstās un stumdās", "neviens mūs nesaprot" un "mums pēc šīm brīvdienām būs nepieciešamas vēl vienas brīvdienas."

Ceļojums uz Ķīnu: Kurp doties un ko apskatīt pirmajā reizē?
Foto: Shutterstock

Labākais ieteikums tiem, kas ieradušies pirmo reizi, ir necensties īsā laika posmā paspēt pārāk daudz. Šī ir milzīga valsts, un pieredzējuši ceļotāji savā apskatāmo objektu sarakstā iekļaus tikai dažas pašas svarīgākās vietas. Ja atradīsiet pareizo pieeju, tad Ķīnu iemīlēt nebūs grūti un viss šķitīs pārsteidzoši intriģējošs. 

Daži ceļo uz Ķīnu, lai apbrīnotu inovatīvos arhitektūras projektus un mākslas izpausmes, iespaidīgo finanšu un komerciālo centru Šanhajā, kā arī Pekinas Olimpisko ciematu un galvaspilsētas modernās mākslas rajonu, kas nosaukts par godu rūpnīcai – "798".

Tiem, kas alkst uzzināt ko vairāk par Ķīnas 5000 gadu seno civilizāciju, to vislabāk izdarīt, apmeklējot valsts muzejus un pieminekļus, sākot ar Terakotas armiju un beidzot ar Pekinas Aizliegto pilsētu, kas kalpoja par imperiālo pili Mingu dinastijai līdz Cjinu dinastijas norieta laikam. Tomēr jāatceras, ka šie vadošie apskates objekti, ieskaitot Pekinas Vasaras pili un Debesu templi, kā arī galvaspilsētai tuvākās Lielā Ķīnas mūra daļas, bieži vien ir ļaužu pārpildītas.

Ceļojums uz Ķīnu: Kurp doties un ko apskatīt pirmajā reizē?
Foto: Shutterstock

Piedzīvojumu meklētājiem pieejamas mazāk zināmas un vientuļākas apskates vietas, piemēram, Duņhuanas budistu alas, brīnišķīgās kādreizējās galvaspilsētas – Lujanga (Luoyang) un Kaifenga (Kaifeng), kā arī iespaidīgais Taklamana (Taklamakan) tuksnesis tālu ziemeļrietumos. Pie Ķīnas labākajiem, bet mazāk zināmajiem muzejiem, pieskaitāmi Shaanxi Vēstures muzejs, Siaņas muzejs un Hana Janglinga (Han Yangling) muzejs (visi trīs atrodas Siaņā vai tās tuvumā), kā arī Zhejiang Provinces muzejs.

Tiem, kurus interesē ķīniešu ikdienas dzīve, jāieplāno laiks nesteidzīgām pastaigām pa pilsētas ielām un brīnišķīgajiem parkiem. Tieši tur jūtama īstā Ķīnas atmosfēra un šarms, piemēram, ieejot parka pa mēness formā veidotiem vārtiem, kas ved uz ziedošiem plūmju koku laukiem, kur dzirdama ielu muzikantu spēlētā divstīgu instrumenta "erhu" skaņas, redzēsiet bērnus, kas zili baltās formās ar velosipēdiem dodas uz skolu.

Tiem, kas plāno doties uz Ķīnu pirmo reizi, ieteicams ceļojumā iekļaut garu braucienu ar vilcienu, kas ļaus iepazīt vietējos iedzīvotājus, pavadīt pēcpusdienu tradicionālā tējas namiņā un agrā rītā doties uz parku, kur vietējie nodarbojas ar tai chi, dzied uzmundrinošas komunistu dziesmas un nododas balles deju mācībām.

Ko apskatīt Ķīnā
Foto: Shutterstock

Kad apmeklēt

Vislabākie laika apstākļi Ķīnā ir pavasarī (no marta līdz maijam, tomēr izvairieties ierasties Lieldienu laikā) un rudenī (no septembra beigām līdz novembra sākumam), tomēr viesnīcu cenas šajā periodā ir augstākas. Zemākas cenas pieejamas citās sezonās: februāris/jūnija sākums un septembris/novembra beigas/decembris.

Daudzi apzināti izvairīsies ierasties trīs oficiālo ķīniešu brīvdienu laikā: Ķīniešu Jaunais gads (saukts arī par Pavasara festivālu, kas notiek janvāra beigās vai februāra sākumā), maija brīvdienas (maija pirmā nedēļa) un Nacionālā diena (pirmā oktobra nedēļa). Šo svētku laikā tūrisma objekti ir ļaužu pārpildīti.

Dažas no Ķīnas apskates vietām un pasākumiem ir sezonāli, piemēram, ziedošās Shangri-La rododendru ielejas, putnu vērošana pie Napahai  ezera vai Harbin Ice Festival apmeklējums.

Nokļūšana

Vīzas

Lai iekļūtu Ķīnas teritorijā, nepieciešama vīza.

Ceļotājiem līdzi jābūt pasei, kas derīga vēl vismaz sešus mēnešus, sākot no ierašanās brīža, un tajā jābūt vismaz trīs lappusēm vīzas uzlīmēm. Bērniem nepieciešama sava pase, jo ar ierakstu vecāku pasē vien nepietiks.

Plānojot ceļojumu, izvēlieties uzticamu tūroperatoru.

Ceļojums uz Ķīnu: Kurp doties un ko apskatīt pirmajā reizē?
Foto: Shutterstock

Veselība

Ceļotājiem, kas dodas uz teritorijām, kur sastopams dzeltenais drudzis, obligāti jābūt sertifikātam, kas apliecina vakcināciju pret to. Apsveriet arī iespēju veikt ieteicamos imunitātes aizsardzības pasākumus pret holēru, difteriju, hepatītu A, hepatītu B, japāņu B encefalītu, malāriju, tuberkulozi, tetānusu un vēdertīfu. Dažās no Ķīnas teritorijām šobrīd sastopama malārija.

Tags

Baudi vasaru! Ķīna Āzija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form