Ceļojums uz Monako
Foto: Reuters/Scanpix

Monako ir vieta, kurai raksturīga ekstravagance, luksuss un daudz policistu... Tomēr uztveriet to visu kā šovu – unikālu uzvedumu uz Eiropas skatuves. Lai par to pārliecinātos, jādodas visu aplūkot pašiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Šajā firstistē ir trīs princeses un viens princis, turklāt 2011. gada vasarā valstī tika aizvadītas arī karaliskās kāzas. Kāzas daudziem šķita pretrunīgas, tomēr neviena cita Vidusjūras piejūras pilsēta nespētu noorganizēt šādu krāšņu pasākumu.

Monako valsts ir nopietna valsts - ja ņem vērā cik daudz šeit uzturas bagātnieku, tad tas ir normāli. Protams, neviens no mums nekļūs par dižciltīgo, tomēr tas neliedz apmeklēt šo valsti.

Pārvietošanās

Ja vēlaties iegūt vislabāko iespaidu par Monako, tad ierodieties šeit ar milzīgu jahtu. Ja tomēr negribēsiet tik ļoti izrādīties, tad nākamais labākais variants ir atlidot ar lidmašīnu.

Lidojumi

Ērtākā lidosta ir Nice-Côte d'Azur (00 33 489 88 98 28, www.nice.aeroport.fr), kas atrodas 32 kilometrus no piekrastes.

Pārsēšanās

Nokļūšanai no Nice-Côte d'Azur lidostas (00 33 489 88 98 28,www.nice.aeroport.fr) uz Monako ir pieci varianti.

Ne tik šiks variants kā ar jahtu, tomēr ierašanās ar helikopteri arī piesaistīs pietiekami daudz uzmanības. Pakalpojumus sniedz Heli Air Monaco (00 377 92 05 00 50,www.heliairmonaco.com). Regulārie septiņu minūšu lidojumi maksā €130 vienā virzienā, €230 abos virzienos. Bērni un jaunieši vecumā no 2-12 gadiem par braucienu maksās €85 vienā virzienā, €140 abos virzienos; tiem, kas vecāki par 65 gadiem, jāmaksā attiecīgi €100 un €200. Ja varat atļauties maksāt €18 par minūti, tad noteikti izmantojiet šo iespēju, turklāt galamērķī Jūs sagaidīs arī autobuss, kas aizvedīs uz nepieciešamo viesnīcu.

Ja pārvietosieties ar taksometru (00 33 493 13 78 78), tad būs jāšķiras no €69-€74 dienas laikā; laikā no plkst. 19.00-7.00 maksāsiet €79-€90. Cenas var mainīties atkarībā no satiksmes. Ceturtā persona taksometrā, kā arī bagāža, nedaudz palielinās rēķinu.

Ja esat vilcienu cienītājs, tad lidostā kāpiet starppilsētu autobusā Nr.99, kas aizvedīs uz Nice-Ville staciju (€6), no šejienes TER aizvedīs uz Monako. Vilciens uz Monako aizvedīs minūšu laikā; cena €5-€7, atkarībā no dienas daļas, kad izmantosiet pakalpojumus.

Ceturtā iespēja ir autobuss. Izmantojiet 110 Express pakalpojums no lidostas termināla Nr. 1 vai termināla Nr. 2. Autobuss aizvedīs uz Monako aptuveni 45 minūšu laikā; cena - €20 vienā virzienā, €30 abos virzienos. Cena bērniem un jauniešiem, kas jaunāki par 26 gadiem būs attiecīgi €15 un €28. Iegādājieties biļetes Bureau-des-Bus, kas atrodas terminālī Nr. 1.

Ja ceļojat viens bez lielas bagāžas, tad varat apsvērt iespēju izmantot motocikla taksometru. Riviera Express (00 33 6 13 22 91 68, www.riviera-express.net) ātri vien ar Goldwing aizvedīs uz Monako par aptuveni €75.

Kruīzi

Ceļojums uz Monako
Foto: Reuters/Scanpix

Kruīza līnijas lielākoties piestāj vecajā Port Hercule - līdzās jaunajai, gandrīz puskilometru garajai piestātnei, kas pazīstama ar nosaukumu Nouvelle Digue de Monaco (Gibraltārā izveidotais un pietauvotais ostas papildinājums ir daļēji peldošs, padomājot par jūras vides saglabāšanu). Šī nav labiekārtota piestātne, tomēr jāatceras, ka atrodaties tikai soļa attālumā no īstenās Monako dzīves. Pieejami arī taksometru pakalpojumi.

Fakti, kas jāzina

Galvenie kontakti

Monako neatliekamās palīdzības pakalpojumi: ievadiet 112.
Monako Tūrisma birojs (00 377 92 16 61 16, www.visitmonaco.com), 2 Boulevard des Moulins.

Pamatfakti

Valūta: eiro
Telefona kods: ievadiet 00 377, ja zvaniet ārpus Monako.

Vietējie likumi un etiķete

Ceļojums uz Monako
Foto: Reuters/Scanpix

Saskaņā ar Monako likumiem, vienmēr līdzi jānēsā personu apliecinoši dokumenti, tāpēc pārliecinieties, ka esat paņēmuši pasi. Monako policija ir apmācīta Francijā - policisti ir visur un nesaprot jokus.

Iepazīstoties ar kādu cilvēku, sniedzieties pēc rokasspiediena. Vaigu skūpstīšana notiek vēlāk (it īpaši vīriešu starpā), kad personas ir labāk iepazinušās.

Ievērojiet, ka brīžos, kad Jums kaut kas tiek piedāvāts (papildināt vīna glāzi, atnest maizi vai uzkodas), vienkārši sakiet Merci, ja to nevēlaties (norāda noraidījumu, kā Nē,paldies!).

Ja vēlaties, lai vīna glāze tiek papildināta un tiek atnesta maize, nesakiet Merci, bet Oui, s'il vous plait.

Ēšana laikā ārpus ēdienreizēm nav īpaši ierasta. Ja ap plkst. 16.00 staigāsiet pa ielu ar picas šķēli vienā, bet alus bundžu otrā rokā, tad visticamāk saņemsiet no apkārtējiem noraidošus skatienus.
 

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form