Piecas neparastas kāpnes, kuru galā sagaida pasakainas ainavas
Foto: Shutterstock

Šķiet, kāpnes lielai daļai cilvēku saistās ar nogurdinošu, varbūt pat mokošu kāpienu uz savu biroju, jo ēkā nav ierīkots lifts, vai savu dzīvokli daudzstāvu mājā, kurā lifts dažbrīd nedarbojas. Lai arī desmitu vai pat simtu pakāpienu pievarēšana var būt spēkus izsūcoša, dažkārt kāpiens ir tā vērts ne tikai tāpēc, lai nokļūtu birojā vai mājās, bet tāpēc, ka kāpņu galā, iespējams, sagaida burvīga ainava.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Šoreiz ''Tūrisma Gids'' apkopojis piecas iespaidīgas kāpnes, kur katrai ir savs neparastais rašanās stāsts, kā arī, sasniedzot šo kāpņu virsotnes, garais kāpiens aizmirsīsies momentā, jo visa uzmanība tiks veltīta apkārt vērojamajām ainavām.

Ņemot vērā Covid-19 izplatību, "Tūrisma Gids" aicina rūpīgi izvērtēt nepieciešamību ceļot un apmeklēt publiskas vietas, kā arī, dodoties dabā, izmeklēt atbilstošāko pastaigu maršrutu, šajā laikā saudzējot gan sevi, gan citus.

Kāpnes uz debesīm


Haiku taka jeb ''Kāpnes uz debesīm'' (titulbildē) atrodas Havaju salās, un tās šeit uzbūvēja ASV Jūras spēki Otrā pasaules kara laikā, lai nodrošinātu piekļuvi slepenai radiosakaru bāzei, skaidro ''New York Post''. Kāpnes veido 3922 pakāpieni, un tās ved kalnu grēdas virsotnē, kas nereti pazūd starp mākoņiem, tādēļ arī kāpnes ieguvušas savu piedēvējumu.

No 1975. gada ASV Krasta apsardze kāpnes atvēra publiskai apskatei, bet piekļuvi liedza jau 1987. gadā, kad kāpnes tika atainotas kriminālās drāmas ''Magnum P.I.'' sērijās, kas neparastajai takai piesaistīja tūkstošiem apmeklētāju un līdz ar tiem arī vandāļu. Taču, neraugoties uz kāpņu slēgšanu, ik gadu tās apmeklē apmēram četri tūkstoši tūristu. Savukārt, lai izvairītos no vandāļu uzbrukuma kāpnēm, kā arī atvairītu tūristus, pat tika ieviests naudas sods 1000 dolāru (aptuveni 846 eiro) apmērā. Protams, piekļuve kāpnēm arī liegta un sods ieviests, jo pastaiga pa tām ir visai bīstama un prasījusi vairāku cilvēku dzīvības.

Piecas neparastas kāpnes, kuru galā sagaida pasakainas ainavas
Foto: Shutterstock


Jaunākās ziņas pasaules medijos vēsta, ka Honolulu pilsētas dome lēmusi piešķirt vienu miljonu dolāru (aptuveni 846 075 eiro), lai kāpnes likvidētu. Tiesa, vietējās organizācijas un arī daļa iedzīvotāju ar to nav mierā un mēģinās kāpnes glābt. Vai tas izdosies? Izredzes, šķiet, ir niecīgas, bet gala iznākumu rādīs vien laiks.

Seko TūrismaGids.lv arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form